Narzędzie do tworzenia mapy procesów biznesowych

Lucidchart to wizualna przestrzeń robocza, która łączy tworzenie diagramów, wizualizację danych i współpracę, aby przyspieszyć zrozumienie i napędzać innowacje.

Zrób schemat
Obejrzyj wideo
Oprogramowanie do tworzenia map procesów biznesowych

Czym Lucidchart przewyższa inne narzędzia do tworzenia map procesów biznesowych

 • narzędzie bpmn

  Użyj biblioteki kształtów BPMN 2.0

  Twórz własne diagramy w notacji BPMN (Business Process Modeling Notation) w Lucidchart. Wystarczy kilka kliknięć, aby uzyskać dostęp do wszystkich kształtów, których potrzebujesz, by stworzyć dopracowaną i profesjonalną mapę procesów biznesowych, w tym zadań, transakcji, konwersji, działań związanych z połączeniami, przechowywania danych i nie tylko. Intuicyjny interfejs Lucidchart pozwala na przeciąganie i upuszczanie kształtów na obszar roboczy, dzięki czemu w mgnieniu oka zaczniesz zarządzać procesami.

 • mapowanie procesów biznesowych

  Gromadź opinie i współpracuj z innymi

  Efektywne zarządzanie procesami wymaga pracy zespołowej, współpracy i odpowiedniego narzędzia do tworzenia map procesów biznesowych. Usprawnij sposób, w jaki prosisz o opinie i przekazujesz je, używając funkcji czatu, komentowania w edytorze i powiadomień @mention. Korzystaj z przycisku lokalizacji, który przenosi Cię bezpośrednio do punktu odniesienia — jest to istotna funkcja, gdy Twoje diagramy ewoluują i się powiększają. Kontroluj i dostosowuj uprawnienia, dając użytkownikom dostęp tylko do widoku, tylko do komentarzy lub do edycji, aby lepiej zarządzać diagramami i procesami, a jednocześnie informować na bieżąco zespoły i interesariuszy.

 • modelowanie procesów biznesowych

  Łatwo prezentuj i udostępniaj

  Jedną z wielu korzyści płynących z używania Lucidchart jako narzędzia do modelowania procesów biznesowych jest możliwość prezentowania i udostępniania swoich dopracowanych modeli BPMN online i innym. Wystarczy umieścić je na wiki, użyć trybu prezentacji, udostępnić URL lub zintegrować swoje diagramy z Google Slides, Confluence i Slackiem. Przedstawiaj precyzyjne prezentacje przy minimalnym wysiłku, wybierając określone części diagramów BPMN do udostępnienia. Poświęć więcej czasu na zarządzanie procesami, a mniej na tworzenie prezentacji.

 • oprogramowanie do modelowania procesów biznesowych

  Wykorzystaj szablony do tworzenia map procesów

  Użyj map procesów biznesowych, aby nadać procesowi kontekst. Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć dokumentację procesu, czy pomóc zespołom w burzy mózgów, skorzystaj z narzędzia do tworzenia map procesów biznesowych Lucidchart, które zawiera wbudowane szablony ułatwiające rozpoczęcie pracy. Wybierz przepływ procesu lub diagram przepływu z galerii szablonów i edytuj go tak, aby pasował do twoich potrzeb związanych z diagramem BPMN. Użyj szablonów modelowania procesów w swojej firmie, aby ułatwić wspólne zrozumienie i efektywność operacji, finansów, łańcucha dostaw, sprzedaży, marketingu i księgowości.

Twórz mapy procesów biznesowych z Lucidchart

 1. Określ proces, który chcesz przedstawić na mapie, i zaproś do współpracy kluczowych współpracowników.

  Określ problem, który trzeba zwizualizować lub rozwiązać, wpisz jego tytuł na górze dokumentu i powiadom odpowiednie zespoły oraz interesariuszy.

 2. Zbierz informacje od osób uczestniczących w procesie i bazujące na obserwacji.

  Informacje mogą pochodzić od jednej do wielu osób. Zbierz jak najwięcej istotnych informacji, które zapewnią kontekst, od którego należy zacząć tworzenie diagramu BPMN.

 3. Określ punkty początkowe i końcowe.

  Możesz je przesuwać, gdy Twoja mapa procesów biznesowych będzie się rozrastać, przeciągając kształt do krawędzi, rozszerzając obszar roboczy i tworząc więcej miejsca na kroki procesów.

 4. Dodaj odrębne zadania i punkty decyzyjne w porządku sekwencyjnym.

  Wystarczy przeciągnąć i upuścić kształty na obszar roboczy, połączyć je strzałkami i dwukrotnie kliknąć, aby dodać tekst. Stylizuj i dostosuj do swoich potrzeb za pomocą różnych kolorów, czcionek i grubości linii.

 5. Analizuj, wykrywaj obszary do poprawy, współpracuj i udostępniaj.

  Przeanalizuj swój diagram stanu obecnego i poszukaj słabych punktów w swoim procesie. Następnie stwórz diagramy przyszłych stanów, używając warstw. Jeśli chcesz udostępnić diagram, po prostu wyeksportuj swój diagram do różnych formatów plików, umieść go w wiki lub wygeneruj adres URL, aby udostępnić go przez e-mail lub w popularnych aplikacjach, takich jak Slack, Jira czy Confluence.

Zacznij

Najczęściej zadawane pytania dotyczące tworzenia map procesów biznesowych

Rozpocznij pracę z narzędziem do modelowania procesów biznesowych w Lucidchart

Lucidchart do modelowania procesów biznesowych

Używany przez miliony na całym świecie

Uwielbiam mapy procesów. Dzięki nim mam pewność, że wszyscy mają wspólny cel. W przeszłości tworzenie ich nie było łatwe. Wcześniej najlepszą opcją było oprogramowanie Visio, ale nie podobał mi się jego interfejs użytkownika, a korzystanie z niego bywało uciążliwe. Lubię Lucidchart, ponieważ jest dostępny online, a interfejs użytkownika jest o wiele przyjemniejszy.

Capterra rating

4,5/5 gwiazdek Ponad 650 opinii

 • Amazon logo
 • Bridgestone logo
 • Siemens logo
 • NBC logo
 • Google logo
 • PUBG Mobile logo

Przeglądaj szablony map procesów biznesowych

szablon przepływu procesów biznesowych

Szablon schematu blokowego

Zobacz, dlaczego 99% firm z listy Fortune 500 bezpiecznie skaluje swoje przedsiębiorstwa za pomocą Lucidchart

Ucz się więcej

Zacznij

 • Cennik
 • Indywidualny
 • Zespół
 • Przedsiębiorstwo
 • Kontakt z działem sprzedaży
PrywatnośćPrawnyPliki cookie
 • linkedin
 • twitter
 • instagram
 • facebook
 • youtube
 • glassdoor

© 2023 Lucid Software Inc.