Narzędzie do tworzenia mapy procesów biznesowych

Lucidchart to wizualna przestrzeń robocza, która łączy tworzenie diagramów, wizualizację danych i współpracę, aby przyspieszyć zrozumienie i napędzać innowacje.

Zrób schemat
Obejrzyj wideo

Czym Lucidchart przewyższa inne narzędzia do tworzenia map procesów biznesowych

 • Use the BPMN 2.0 shape library

  Użyj biblioteki kształtów BPMN 2.0

  Twórz własne diagramy w notacji BPMN (Business Process Modeling Notation) w Lucidchart. Wystarczy kilka kliknięć, aby uzyskać dostęp do wszystkich kształtów, których potrzebujesz, by stworzyć dopracowaną i profesjonalną mapę procesów biznesowych, w tym zadań, transakcji, konwersji, działań związanych z połączeniami, przechowywania danych i nie tylko. Intuicyjny interfejs Lucidchart pozwala na przeciąganie i upuszczanie kształtów na obszar roboczy, dzięki czemu w mgnieniu oka zaczniesz zarządzać procesami.

 • Get feedback and collaborate with others

  Gromadź opinie i współpracuj z innymi

  Efektywne zarządzanie procesami wymaga pracy zespołowej, współpracy i odpowiedniego narzędzia do tworzenia map procesów biznesowych. Usprawnij sposób, w jaki prosisz o opinie i przekazujesz je, używając funkcji czatu, komentowania w edytorze i powiadomień @mention. Korzystaj z przycisku lokalizacji, który przenosi Cię bezpośrednio do punktu odniesienia — jest to istotna funkcja, gdy Twoje diagramy ewoluują i się powiększają. Kontroluj i dostosowuj uprawnienia, dając użytkownikom dostęp tylko do widoku, tylko do komentarzy lub do edycji, aby lepiej zarządzać diagramami i procesami, a jednocześnie informować na bieżąco zespoły i interesariuszy.

 • Present and share with ease

  Łatwo prezentuj i udostępniaj

  Jedną z wielu korzyści płynących z używania Lucidchart jako narzędzia do modelowania procesów biznesowych jest możliwość prezentowania i udostępniania swoich dopracowanych modeli BPMN online i innym. Wystarczy umieścić je na wiki, użyć trybu prezentacji, udostępnić URL lub zintegrować swoje diagramy z Google Slides, Confluence i Slackiem. Przedstawiaj precyzyjne prezentacje przy minimalnym wysiłku, wybierając określone części diagramów BPMN do udostępnienia. Poświęć więcej czasu na zarządzanie procesami, a mniej na tworzenie prezentacji.

 • Utilize templates for process mapping

  Wykorzystaj szablony do tworzenia map procesów

  Użyj map procesów biznesowych, aby nadać procesowi kontekst. Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć dokumentację procesu, czy pomóc zespołom w burzy mózgów, skorzystaj z narzędzia do tworzenia map procesów biznesowych Lucidchart, które zawiera wbudowane szablony ułatwiające rozpoczęcie pracy. Wybierz przepływ procesu lub diagram przepływu z galerii szablonów i edytuj go tak, aby pasował do twoich potrzeb związanych z diagramem BPMN. Użyj szablonów modelowania procesów w swojej firmie, aby ułatwić wspólne zrozumienie i efektywność operacji, finansów, łańcucha dostaw, sprzedaży, marketingu i księgowości.

Twórz mapy procesów biznesowych z Lucidchart

 1. Określ proces, który chcesz przedstawić na mapie, i zaproś do współpracy kluczowych współpracowników.

  Określ problem, który trzeba zwizualizować lub rozwiązać, wpisz jego tytuł na górze dokumentu i powiadom odpowiednie zespoły oraz interesariuszy.

 2. Zbierz informacje od osób uczestniczących w procesie i bazujące na obserwacji.

  Informacje mogą pochodzić od jednej do wielu osób. Zbierz jak najwięcej istotnych informacji, które zapewnią kontekst, od którego należy zacząć tworzenie diagramu BPMN.

 3. Określ punkty początkowe i końcowe.

  Możesz je przesuwać, gdy Twoja mapa procesów biznesowych będzie się rozrastać, przeciągając kształt do krawędzi, rozszerzając obszar roboczy i tworząc więcej miejsca na kroki procesów.

 4. Dodaj odrębne zadania i punkty decyzyjne w porządku sekwencyjnym.

  Wystarczy przeciągnąć i upuścić kształty na obszar roboczy, połączyć je strzałkami i dwukrotnie kliknąć, aby dodać tekst. Stylizuj i dostosuj do swoich potrzeb za pomocą różnych kolorów, czcionek i grubości linii.

 5. Analizuj, wykrywaj obszary do poprawy, współpracuj i udostępniaj.

  Przeanalizuj swój diagram stanu obecnego i poszukaj słabych punktów w swoim procesie. Następnie stwórz diagramy przyszłych stanów, używając warstw. Jeśli chcesz udostępnić diagram, po prostu wyeksportuj swój diagram do różnych formatów plików, umieść go w wiki lub wygeneruj adres URL, aby udostępnić go przez e-mail lub w popularnych aplikacjach, takich jak Slack, Jira czy Confluence.

Zacznij

Najczęściej zadawane pytania dotyczące tworzenia map procesów biznesowych

Get started with the business process modeling tool in Lucidchart

Create an EPC with Lucidchart

Używany przez miliony na całym świecie

Uwielbiam mapy procesów. Dzięki nim mam pewność, że wszyscy mają wspólny cel. W przeszłości tworzenie ich nie było łatwe. Wcześniej najlepszą opcją było oprogramowanie Visio, ale nie podobał mi się jego interfejs użytkownika, a korzystanie z niego bywało uciążliwe. Lubię Lucidchart, ponieważ jest dostępny online, a interfejs użytkownika jest o wiele przyjemniejszy.

Capterra rating

4,5/5 gwiazdek Ponad 650 opinii

 • Amazon logo
 • Bridgestone logo
 • Siemens logo
 • NBC logo
 • Google logo
 • Hybecorp logo

Przeglądaj szablony map procesów biznesowych

Szablon schematu blokowego

Szablon przepływu procesów biznesowych

Szablon mapy procesów

Szablon procesów

Szablon procesu sprzedaży

Szablon planu doskonalenia procesu

Szablon DMAIC

Szablon przepływu pracy

Szablon planu strategicznego

Zobacz, dlaczego 99% firm z listy Fortune 500 bezpiecznie skaluje swoje przedsiębiorstwa za pomocą Lucidchart

Ucz się więcej

Zacznij

 • Cennik
 • Indywidualny
 • Zespół
 • Przedsiębiorstwo
 • Kontakt z działem sprzedaży
PrywatnośćPrawnyUstawienia plików cookiePolityka plików cookie
 • linkedin
 • twitter
 • instagram
 • facebook
 • youtube
 • glassdoor
 • tiktok

© 2024 Lucid Software Inc.