Rysowanie diagramu ER

Jakie są Twoje potrzeby związane z diagramem ER?

Jestem nowy w diagramach ER i chcę dowiedzieć się więcej.

Chcę stworzyć własny diagram ER w Lucidchart.

Chcę stworzyć diagram ER korzystając z szablonu Lucidchart.


Choć diagramy ERD mogą sprawiać wrażenie skomplikowanych, nie są tak złożone, jak mogłoby się wydawać. Diagramy związków encji można łatwo zbudować za pomocą kształtów dostępnych w ramach bezpłatnego konta Lucidchart. Wykonaj poniższe kroki, aby zacząć tworzyć diagramy!

2 minuta czytania

Chcesz stworzyć własny diagram ER? Wypróbuj Lucidchart. To szybkie, łatwe i całkowicie bezpłatne.

Utwórz diagram ER

Określ elementy

Diagramy związków encji są niezwykle przydatne. Możesz łatwo stworzyć własny diagram, postępując zgodnie z poniższymi prostymi krokami.

1. Określ encje: encje to zazwyczaj rzeczowniki, takie jak samochód, bank, uczeń czy produkt.

W diagramie ER najważniejszymi elementami są encje. Aby kontynuować, stworzymy koncepcyjny diagram ER prostego systemu, w którym student zapisuje się na kurs prowadzony przez profesora. W tym poradniku znajdziesz informacje na temat kształtów diagramów ER. W tym przykładzie trzy encje to „Uczeń”, „Kurs” i „Profesor”.

Kształty encji w diagramie ER

2. Określ związki: związki wskazują one, jak encje oddziałują na siebie nawzajem.

Związki są zazwyczaj czasownikami, takimi jak „kupuje”, „zawiera” czy „robi”. W naszym przykładzie związki „Rejestruje się w” i „Uczy” skutecznie wyjaśniają interakcje między trzema encjami.

Kształty związków w diagramie ER

3. Dodaj atrybuty: atrybuty przedstawiają specyficzne cechy encji, doprecyzowując, jakie informacje są ważne dla modelu.

W diagramie ER atrybuty są niezbędne do modelowania cech, które będą dołączone do każdej encji. Atrybuty takie jak „numer ID”, „nazwa” i „SKU” są atrybutami powszechnymi.Kształty atrybutów diagramu ER

4. Uzupełnij diagram

Uporządkowanie diagramu ER w logiczny sposób jest niezwykle ważne, bo ułatwia jego zrozumienie. Głównym celem diagramów związków encji jest modelowanie złożonej bazy danych, więc umiejętność tworzenia prostych, logicznych diagramów ER jest kluczowa.

Jak utworzyć diagram ER

Lucidchart jest bezpłatnym narzędziem, które pozwala tworzyć diagramy bazy danych online. Możesz z niego korzystać bezpłatnie po zarejestrowaniu konta. Zarejestruj się w prosty sposób i od razu zacznij tworzyć diagramy baz danych!

Włącz biblioteki kształtów diagramów ER

W nowym dokumencie sprawdź, czy biblioteki kształtów związków encji są włączone, klikając przycisk „+ Kształty” znajdujący się w menu po lewej stronie

Biblioteka kształtów diagramu ER

Przeciągnij i upuść kształty

Po włączeniu kształtów związków encji możesz dodawać kształty do obszaru roboczego, klikając wybrany kształt i upuszczając go tam, gdzie chcesz.

utwórz diagram związlów encji

Połącz kształty

Po umieszczeniu odpowiednich kształtów na obszarze roboczym połącz je, przeciągając od czerwonych kropek na krawędzi kształtów. Następnie możesz zmienić zakończenie linii za pomocą paska narzędzi znajdującego się nad obszarem roboczym.

jak utworzyć diagram ER

Dzięki Lucidchart tworzenie profesjonalnie wyglądających diagramów ER, schematów przepływu danych i innych specjalistycznych diagramów jeszcze nigdy nie było tak proste. Edycja odbywa się bezpośrednio w przeglądarce internetowej, dlatego współpraca i dzielenie się są tak proste – wystarczy nacisnąć jeden przycisk. Utwórz bezpłatne konto i przekonaj się na własnej skórze.

Chcesz stworzyć własny diagram ER? Wypróbuj Lucidchart. To szybkie, łatwe i całkowicie bezpłatne.

Zacznij

 • Cennik
 • Indywidualny
 • Zespół
 • Przedsiębiorstwo
 • Kontakt z działem sprzedaży
PrywatnośćPrawnyWybór prywatności plików cookiePolityka plików cookie
 • linkedin
 • twitter
 • instagram
 • facebook
 • youtube
 • glassdoor
 • tiktok

© 2024 Lucid Software Inc.