Narzędzie do tworzenia diagramów UML

Lucidchart to wizualna przestrzeń robocza, która łączy tworzenie diagramów, wizualizację danych i współpracę, aby przyspieszyć zrozumienie i napędzać innowacje.

Zrób a UML diagram
Obejrzyj wideo
Narzędzie do tworzenia diagramów UML

Tworzenie w UML online nigdy nie było tak proste

 • Oprogramowanie UML

  Oprogramowanie UML używane przez programistów i specjalistów technicznych

  Diagram UML (Unified Modeling Language) przedstawia system i sposób, w jaki użytkownicy lub inne systemy wchodzą w interakcję z systemem — może być nim strona internetowa, aplikacja, a nawet proces biznesowy. Utwórz diagram klas online, aby poruszać się po kodzie źródłowym, planować nowe funkcje i demonstrować podstawowe przepływy i zadania w systemie. Wizualizuj bieżący i przyszły stan produktu na wysokim poziomie za pomocą diagramu UML, aby zapewnić produktywne środowisko Agile dla programistów, inżynierów, naukowców zajmujących się danymi i innych specjalistów technicznych.

 • Tworzenie diagramów UML z oznaczeniami sekwencji

  Oszczędzaj czas dzięki znacznikom sekwencji UML

  Nasz edytor diagramów UML i edytor znaczników sekwencji pozwala szybciej i łatwiej zrozumieć zawiłości kodu, automatyzując proces generowania diagramu klas. W prosty sposób buduj i dostosowuj diagramy sekwencji online na podstawie tekstu. Po wprowadzeniu znaczników w oknie dialogowym Lucidchart automatycznie wygeneruje diagram sekwencji zgodny ze standardami PlantUML. W przeciwnym razie możesz wybrać i dostosować szablon UML z galerii szablonów, a następnie łatwo zmienić układ symboli i kształtów, aby odzwierciedlić strukturę swojego systemu, korzystając z naszego narzędzia do tworzenia modeli UML.

 • Standardowe kształty UML w branży

  Ustandaryzuj swoje diagramy dzięki naszym bibliotekom kształtów UML

  Po włączeniu biblioteki kształtów UML uzyskasz natychmiastowy dostęp do standardowych kształtów UML. W przeciwieństwie do innych programów UML, Lucidchart nie ogranicza ani nie hamuje Twoich pomysłów. Niezależnie od tego, czy tworzysz diagramy UML komponentów, klas, wdrożeń, obiektów czy pakietów, po prostu przeciągaj i upuszczaj kształty na obszar roboczy, nie martwiąc się, że zabraknie Ci miejsca. Następnie przedstaw interakcje zewnętrzne, umieszczając na obszarze roboczym podmioty pierwszo- i drugorzędne, takie jak klienci lub dane, i narysuj linie łączące je z każdym przypadkiem użycia.

 • Narzędzie do współpracy nad diagramami UML

  Poznaj korzyści płynące ze współpracy i prowadzenia dokumentacji

  Dokumentacja odgrywa kluczową rolę w długofalowym funkcjonowaniu i stabilności Twojego systemu lub aplikacji. Tworzenie diagramów UML za pomocą Lucidchart przyspiesza wprowadzanie do systemu, zmniejsza liczbę planowanych spotkań i pomaga zespołom szybko przekazywać pomysły w środowisku Agile. Nasze narzędzie do tworzenia diagramów UML ułatwia proces projektowania i dokumentowania, ale także usprawnia gromadzenie, przeglądanie i wdrażanie opinii osób zaangażowanych lub potencjalnych użytkowników. Lucidchart został stworzony z myślą o współpracy w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możesz udoskonalać swoje diagramy UML online ze współpracownikami, niezależnie od tego, czy korzystają z komputerów Mac, PC czy z systemem Linux.

 • Udostępniaj diagramy UML online

  Przedstawiaj i udostępniaj swoje diagramy UML

  Twój system może być złożony, ale udostępnianie go może być proste. Dostosuj uprawnienia do udostępniania w Lucidchart i łatwo zapraszaj współpracowników lub osoby zaangażowane do przeglądania diagramu, nie martwiąc się o niechciane zmiany. Udostępnij swój dokument przez e-mail lub za pomocą linku albo wyeksportuj swój diagram do aplikacji Jira, Confluence, Slack lub Microsoft Teams. Możesz również wykorzystać prostotę trybu prezentacji Lucidchart — zaprezentować cały diagram lub wypełnić prezentację wybranymi fragmentami diagramu, aby głębiej przyjrzeć się swojemu systemowi.

Jak tworzyć diagramy UML online w Lucidchart

 1. Dodawanie lub importowanie kształtów

  Importuj własne kształty UML lub włącz nasze standardowe kształty UML, naciskając klawisz M, aby otworzyć menedżer kształtów.

 2. Zautomatyzuj proces, używając znaczników sekwencji

  Przyspiesz proces tworzenia diagramu UML. W naszym kreatorze UML, w kategorii „Sekwencja UML” na pasku narzędzi, kliknij „Użyj znaczników”, wpisz swoje znaczniki i kliknij „Twórz”.

 3. Określ i dodaj komponenty

  Przeciągnij i upuść na pusty obszar roboczy kształty, które odzwierciedlają typ diagramu UML, jaki chcesz utworzyć. Połącz kształty za pomocą strzałek, aby wskazać związki i przepływy.

 4. Dodaj tekst i koncepcje do diagramu UML

  Oznaczaj i porządkuj przypadki użycia, przepływy i uczestników, aby jasno przedstawić cel i zoptymalizować wymagania systemu.

 5. Publikuj, wdrażaj i udostępniaj

  Udostępnij swój diagram UML innym zespołom lub osobom zaangażowanym. Umieść swój diagram w wiki, wyślij go e-mailem lub wykorzystaj w integracjach z popularnymi aplikacjami, takimi jak Jira, Confluence czy Slack.

Utwórz diagram UML

Często zadawane pytania dotyczące diagramów UML

Dlaczego warto wybrać Lucidchart do tworzenia diagramów UML?

Kreator diagramów UML Lucidchart

Używany przez miliony na całym świecie

„Miałem za zadanie narysować diagramy związane ze swoim projektem, takie jak diagramy UML, diagramy klas, diagramy aktywności i diagramy sekwencyjne. To, z jaką łatwością udało mi się je narysować, było niesamowite!”.

Capterra rating

4,5/5 gwiazdek Ponad 650 opinii

 • Amazon logo
 • Bridgestone logo
 • Siemens logo
 • NBC logo
 • Google logo
 • PUBG Mobile logo

Przeglądaj szablony UML

Szablon diagramu klasy UML

Szablon diagramu klas

Zobacz, dlaczego 99% firm z listy Fortune 500 bezpiecznie skaluje swoje przedsiębiorstwa za pomocą Lucidchart

Ucz się więcej

Zacznij

 • Cennik
 • Indywidualny
 • Zespół
 • Przedsiębiorstwo
 • Kontakt z działem sprzedaży
PrywatnośćPrawnyPliki cookie
 • linkedin
 • twitter
 • instagram
 • facebook
 • youtube
 • glassdoor

© 2023 Lucid Software Inc.