Oprogramowanie do tworzenia diagramów pokrewieństwa

Lucidchart to wizualna przestrzeń robocza, która łączy tworzenie diagramów, wizualizację danych i współpracę, aby przyspieszyć zrozumienie i napędzać innowacje.

Zrób schemat
Obejrzyj wideo

Zintensyfikuj burzę mózgów za pomocą diagramu pokrewieństwa

 • Facilitate powerful brainstorming and collaboration

  Ułatwiaj prowadzenie intensywnych burz mózgów i współpracy

  Diagramy pokrewieństwa doskonale nadają się do burzy mózgów, zwłaszcza w przypadku projektów wymagających dużego zespołu, dużych zbiorów danych lub szerokiego zakresu pomysłów. Zespoły mogą używać diagramów pokrewieństwa, aby skonsolidować pomysły i informacje w łatwe do zarządzania struktury w celu dalszej priorytetyzacji, analizy i lepszego zrozumienia. Dzięki Lucidchart, najlepszej wizualnej przestrzeni roboczej, cały zespół może błyskawicznie dzielić się pomysłami i współpracować nad mapą pokrewieństwa w czasie rzeczywistym.

 • Take charge of process improvement and quality control

  Zajmij się usprawnianiem procesów i kontrolą jakości

  Kierownicy projektów i twórcy produktów mogą wykorzystać analizę pokrewieństwa do usprawnienia procesów i zwiększenia kontroli jakości, a zespoły UX mogą łatwiej określić czynniki, które przyczyniają się do efektywnego projektowania z myślą o klientach. Błyskawicznie poznaj zależności między informacjami, opiniami, problemami i rozwiązaniami, dzięki czemu ustalisz priorytety działań i ułatwisz podejmowanie decyzji w grupie. Mając do dyspozycji intuicyjny obszar roboczy w Lucidchart, Ty i Twój zespół możecie w łatwy sposób uporządkować pomysły dotyczące procesów, które wymagają uwagi, aby szybko wprowadzać usprawnienia.

 • Easily customize and share your affinity diagram

  Łatwo dostosuj i udostępnij swój diagram pokrewieństwa

  Dzięki swojej prostej konstrukcji diagram pokrewieństwa praktycznie nie wymaga znajomości, co sprawia, że szybkie sesje burzy mózgów są łatwe i efektywne. Lucidchart jeszcze bardziej upraszcza tworzenie map pokrewieństwa dzięki funkcjom, takim jak skróty klawiszowe, przeciąganie i upuszczanie kształtów, a nawet importowanie karteczek samoprzylepnych, która zamienia długie listy pojęć w pojedyncze karteczki samoprzylepne, co ułatwia grupowanie. Jeśli chcesz, aby burza mózgów przebiegała bezproblemowo, skorzystaj z naszych integracji, aby udostępnić swoją mapę pokrewieństwa na platformach takich jak G Suite, Microsoft Office, Confluence i Slack.

 • Start affinity diagramming with your team in real time

  Rozpocznij tworzenie diagramu pokrewieństwa z zespołem w czasie rzeczywistym

  Dzięki Lucidchart Twój diagram pokrewieństwa będzie doskonałą okazją do współpracy. Możesz łatwo uwzględniać opinie i pomysły członków zespołu i osób zainteresowanych, korzystając z czatu w edytorze, komentarzy @mention, notatek samoprzylepnych i kursorów współpracy, aby zobaczyć, kto wprowadził zmiany w Twoim wykresie pokrewieństwa. Współpraca w czasie rzeczywistym oznacza, że widzisz zmiany w momencie ich wprowadzania, więc nie musisz się martwić o sprawdzanie wersji. Lucidchart działa w chmurze, dlatego Twoi współpracownicy mają dostęp do Twojej mapy pokrewieństwa i mogą ją edytować na dowolnym urządzeniu, w dowolnym czasie.
   

 • Turn data into visuals

  Przekształć dane w wizualizacje

  Tworzenie grup pokrewieństwa przydaje się szczególnie, kiedy chcesz pomóc zespołom zrozumieć duże lub złożone idee, które w przeciwnym razie mogłyby być trudne do uporządkowania lub zrozumienia. Dzięki Lucidchart możesz łatwo przekształcić zebrane dane we wspólny diagram pokrewieństwa, który pomoże Ci zwizualizować powiązane kategorie i przeanalizować informacje. Dodawaj i organizuj koncepcje oraz pomysły ręcznie w formie kształtów lub użyj naszej funkcji łączenia danych, aby zaimportować plik CSV lub tekstowy i natychmiast uwzględnić już zgromadzone dane podczas burzy mózgów.
   

Jak utworzyć diagram pokrewieństwa

 1. Określ cel lub zadanie

  Określ temat przewodni i użyj go do zatytułowania swojego diagramu pokrewieństwa.

 2. Określ kategorie grupy

  Utwórz kategorie poniżej tytułu. Kategorie te posłużą do uporządkowania wielu rozwiązań lub czynników w logiczne grupy.

 3. Dodaj czynniki sprawcze w ramach każdej grupy kategorii

  Zanotuj wszystkie najważniejsze informacje, pomysły lub kwestie, które odnoszą się do Twojego celu i dodaj je do diagramu pokrewieństwa, tak blisko powiązanej grupy, jak to tylko możliwe.

 4. Zorganizuj elementy w swoich grupach

  Po dodaniu czynników sprawczych, wróć i uporządkuj je zgodnie z potrzebami, tak aby każdy czynnik znalazł się w najbardziej odpowiedniej kategorii. W każdej kategorii znajdzie się prawdopodobnie więcej niż jeden czynnik.

 5. Analizuj i udostępniaj

  Po uporządkowaniu czynników udostępnij swój diagram innym osobom, które mogą chcieć wnieść do niego swój wkład. Przeanalizuj diagram ze swoim zespołem, aby zrozumieć kluczowe problemy i ustalić priorytety.

Wykonaj diagram

Najczęściej zadawane pytania dotyczące diagramów pokrewieństwa

Rosters that can be made with Lucidchart

Lucidchartで楽々プロジェクト管理

Używany przez miliony na całym świecie

„Lucidchart pomaga mi i mojemu zespołowi wytyczyć ścieżkę. Nasze myśli są zebrane w jednym miejscu, a nasi współpracownicy mogą rozwijać nasze pomysły, korzystając z technologii, jaką oferuje Lucidchart”.

Capterra rating

4,5/5 gwiazdek Ponad 650 opinii

 • Amazon logo
 • Bridgestone logo
 • Siemens logo
 • NBC logo
 • Google logo
 • Hybecorp logo

Przeglądaj szablony diagramów pokrewieństwa

Przykład diagramu pokrewieństwa

Przykład diagramu pokrewieństwa – Super Header

Diagram pokrewieństwa – Super Header

Zobacz, dlaczego 99% firm z listy Fortune 500 bezpiecznie skaluje swoje przedsiębiorstwa za pomocą Lucidchart

Ucz się więcej

Zacznij

 • Cennik
 • Indywidualny
 • Zespół
 • Przedsiębiorstwo
 • Kontakt z działem sprzedaży
PrywatnośćPrawnyWybór prywatności plików cookiePolityka plików cookie
 • linkedin
 • twitter
 • instagram
 • facebook
 • youtube
 • glassdoor
 • tiktok

© 2024 Lucid Software Inc.