Jak utworzyć schemat blokowy

W jakim celu chcesz korzystać ze schematów blokowych?

Chcę dowiedzieć się więcej o schematach blokowych.

Chcę utworzyć własny schemat blokowy w Lucidchart.

Chcę stworzyć schemat blokowy, korzystając z gotowego szablonu.


Choć schematy blokowe mogą zawierać ogromną liczbę specjalistycznych symboli do wyboru, samo ich tworzenie jest zaskakująco proste. Skuteczny schemat blokowy powinien przedstawiać informacje w sposób zorganizowany, efektywny i czytelny. Skorzystaj z tego pomocnego przewodnika, aby dowiedzieć się, jak w prosty sposób stworzyć schemat blokowy w Lucidchart.

3 minuta czytania

Chcesz stworzyć własny schemat blokowy? Wypróbuj Lucidchart. Jest szybki, łatwy i całkowicie darmowy.

Utwórz schemat blokowy

Pierwsze kroki w Lucidchart

Zanim zaczniesz, załóż konto w Lucidchart. Jest on bezpłatny dla wszystkich nowych użytkowników, a także dla nauczycieli i uczniów, jeśli zarejestrujesz się, używając szkolnego adresu e-mail.

Po zarejestrowaniu się i założeniu konta, niezależnie od tego, w którym miejscu witryny Lucichart.com się znajdujesz, możesz uzyskać dostęp do edytora i swoich dokumentów, klikając przycisk Zaloguj się w prawym górnym rogu. Po zalogowaniu się przycisk zmieni nazwę na Dokumenty.

Jak utworzyć schemat blokowy

1. W edytorze Lucidchart możesz zacząć od istniejącego szablonu diagramu z naszej biblioteki szablonów, który następnie możesz dostosować do swoich potrzeb, lub zacząć od pustego obszaru i stworzyć diagram od podstaw.

2. Kliknij dowolny kształt, przeciągnij go do edytora i upuść, aby umieścić go w odpowiednim miejscu. Możesz umieścić w nim dowolne informacje, w tym obrazy, animacje i linki.

3. Aby połączyć kształty, kliknij białą kropkę z czerwonym obrysem na dowolnym kształcie i przeciągnij linię, aby połączyć lub wskazać dane miejsce lub kształt.

Kiedy skończysz tworzyć swój schemat blokowy, możesz go udostępnić innym i dostosować ustawienia, klikając przycisk Udostępnij w prawym górnym rogu. Możesz też udostępnić go w dowolnym formacie, wybierając kolejno opcje Plik > Pobierz jako lub Plik > Opublikuj. Wypróbuj i przekonaj się, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom w zakresie współpracy i udostępniania.

Chcesz stworzyć własny schemat blokowy? Wypróbuj Lucidchart. Jest szybki, łatwy i całkowicie darmowy.

Utwórz schemat blokowy

Jak sformatować swój schemat blokowy

Edytowanie kształtów

W Lucidchart możesz dostosowywać każdy kształt pojedynczo lub grupowo. Aby edytować pojedynczy kształt, kliknij go i powiększ lub pomniejsz do pożądanego rozmiaru. Zmień kolor, wybierając odcień z palety kolorów wypełnienia na górnym pasku narzędzi, lub wybierz gotowy motyw w menu po prawej stronie. Na górnym pasku narzędzi znajdują się narzędzia, które umożliwiają edycję niemal każdego aspektu kształtów, linii i tekstu.

Edytowanie linii

Zaznacz dowolną linię, którą chcesz dostosować, a następnie przejdź do górnego paska narzędzi, aby dostosować grubość, styl linii, a nawet styl strzałki linii.

Możesz zaznaczyć pojedynczy element na obszarze roboczym i go edytować, ale jeśli klikniesz i przytrzymasz, a następnie zaznaczysz fragment lub obszar, zobaczysz, że zaznaczone zostały wszystkie obiekty znajdujące się w tym obszarze, a wszelkie ruchy lub zmiany, które wprowadzisz, będą dotyczyły wszystkich elementów znajdujących się w tym zaznaczonym obszarze.

Jeśli podczas tworzenia schematu popełnisz błąd, nie musisz dokonywać zbyt wielu zmian w formatowaniu ani zaczynać wszystkiego od nowa. Jeśli kiedykolwiek zechcesz cofnąć ostatnią czynność, wystarczy użyć skrótu Ctrl+Z. Możesz także przejrzeć całą historię zmian w prawym pasku bocznym w zakładce Historia i przywrócić bieżący diagram do dowolnie wybranej poprzedniej wersji.

Dodawanie schematu blokowego w ulubionych aplikacjach

Teraz, kiedy już wiesz, jak utworzyć schemat blokowy i dostosować go do swoich potrzeb, pamiętaj, że Lucidchart jest zintegrowany ze wszystkimi popularnymi platformami biznesowymi, edukacyjnymi i marketingowymi, takimi jak Google, Atlassian czy Amazon Web Services. Z łatwością możesz udostępnić i osadzić swój ostateczny schemat blokowy lub diagram w dowolnej z tych aplikacji, żeby zaskoczyć swoich współpracowników, przedstawiając im wizualny, bardziej efektywny sposób przeglądania wspólnych informacji.


Dodatkowe zasoby

Dzięki Lucidchart możesz szybko i łatwo tworzyć imponujące schematy blokowe przeznaczone do prezentowania zespołom lub odbiorcom. Nie czekaj, utwórz schemat blokowy i podziel się swoimi procesami i informacjami w sposób wizualny, a na pewno sprawisz, że wywołają one pozytywne wrażenie!

Chcesz stworzyć własny schemat blokowy? Wypróbuj Lucidchart. Jest szybki, łatwy i całkowicie darmowy.

Zacznij

 • Cennik
 • Indywidualny
 • Zespół
 • Przedsiębiorstwo
 • Kontakt z działem sprzedaży
PrywatnośćPrawnyWybór prywatności plików cookiePolityka plików cookie
 • linkedin
 • twitter
 • instagram
 • facebook
 • youtube
 • glassdoor
 • tiktok

© 2024 Lucid Software Inc.