Narzędzie do tworzenia diagramów ER

Lucidchart to wizualna przestrzeń robocza, która łączy tworzenie diagramów, wizualizację danych i współpracę, aby przyspieszyć zrozumienie i napędzać innowacje.

Zrób schemat
Obejrzyj wideo
Narzędzie do tworzenia diagramów ER

Narzędzie do tworzenia diagramów związków encji upraszczające modelowanie baz danych

 • kreator diagramów er

  Wizualizuj zależności, korzystając z naszego kreatora diagramów ER

  Diagramy związków encji (ERD) pomagają zrozumieć zależności między encjami w systemie, takimi jak klienci, produkty lub identyfikatory zamówień. Narzędzie do tworzenia diagramów związków encji, takie jak Lucidchart, pomaga stworzyć koncepcję projektu bazy danych przed jej zbudowaniem, w tym ogólną strukturę i sposoby interakcji różnych typów danych, jeśli takie istnieją. Jeśli więc projektujesz, poprawiasz lub usuwasz błędy w relacyjnych bazach danych, użyj Lucidchart do tworzenia diagramów ER online, aby w łatwy sposób zobrazować swoje schematy, a jednocześnie odpowiednio wcześnie wykryć i poprawić błędy.

 • generator diagramów er

  Twórz diagramy ER, używając szablonów, symboli i notacji

  Nasze narzędzie do tworzenia diagramów ER upraszcza modelowanie baz danych, niezależnie od tego, czy diagramy ER są schematami konceptualnymi czy fizycznymi. Korzystając z dedykowanych bibliotek kształtów, możesz przeciągnąć i upuścić standardowe symbole diagramu ER w obszarze roboczym w ciągu kilku sekund. Lucidchart jest podstawowym narzędziem do tworzenia diagramów ER, umożliwiającym szybkie określenie relacji, encji i ich atrybutów. Dołącz tabele, pola i klucze podstawowe lub obce, a następnie połącz każdą encję z określonymi notacjami kurzej łapki, aby określić kardynalność i rzędowość każdej encji. Generuj diagramy ER automatycznie, rysuj je od podstaw lub dostosuj szablon z odpowiednimi symbolami i notacjami, aby dopasować je do struktury bazy danych.

 • kreator diagramów er

  Zaimportuj strukturę swojej bazy danych, aby usprawnić tworzenie diagramów ER

  Lucidchart ułatwia tworzenie diagramów ER i wizualizację struktury bazy danych, szybko i efektywnie, dzięki czemu oszczędzasz czas. Nasz kreator diagramów ER automatycznie wygeneruje Twoje modele i połączenia, używając funkcji importowania danych do strukturyzacji tabel i schematów baz danych bezpośrednio w obszarze roboczym. Nie musisz się martwić o aktualizację modeli za każdym razem, gdy wprowadzasz zmiany – Lucidchart aktualizuje pola w Twoim diagramie ER za każdym razem, gdy importujesz nowe lub zmodyfikowane pliki bazy danych. Możesz nawet wyeksportować diagram ER z Lucidchart z powrotem do wybranego systemu zarządzania bazą danych, takiego jak MySQL, PostgreSQL, SQL Server czy Oracle.

 • narzędzie do tworzenia diagramów er

  Zaimportuj swój schemat Salesforce

  W przeciwieństwie do innych narzędzi do tworzenia diagramów ER, Lucidchart eliminuje problemy związane z zarządzaniem infrastrukturą obiektów Salesforce i pozwala na wizualizację hipotetycznych zmian przed ich wdrożeniem w Salesforce. Dzięki naszemu kreatorowi schematów Salesforce administratorzy i konsultanci Salesforce na podstawie obiektów, relacji i odpowiednich pól w Salesforece mogą błyskawicznie tworzyć diagramy ER, aby znaleźć optymalne rozwiązania i usprawnienia dostosowane do potrzeb swojego zespołu w Salesforce. Nasze oprogramowanie do tworzenia diagramów ER automatycznie generuje diagram ER Twojej instancji – musisz tylko zaimportować schemat Salesforce do Lucidchart.

 • diagram er online

  Współpracuj z kimkolwiek chcesz i udostępniaj dane innym, z każdego miejsca i w każdej chwili

  Korzystając z Lucidchart, możesz poprosić współpracowników, aby pomogli Ci stworzyć diagramy ER, omówić plany i pomysły oraz szybko ocenić dokładność Twoich modeli. Dzięki naszemu kreatorowi diagramów ER zespoły i osoby zainteresowane mogą wspólnie pracować nad tym samym diagramem, widząc wszystkie zmiany i aktualizacje w czasie rzeczywistym, niezależnie od urządzenia, systemu operacyjnego czy strefy czasowej. Dzięki wielu opcjom udostępniania możesz zarządzać tym, kto ma dostęp do Twoich diagramów i może je edytować, a funkcje takie jak karteczki samoprzylepne, komentarze i @mentions pozwalają Ci wysyłać powiadomienia i wyróżniać konkretne obszary lub kształty na diagramie. Diagramy ER możesz również udostępniać poza Lucidchart na kilka sposobów. Wstaw swoje modele w zgłoszeniu Jira, na stronie wiki Confluence lub w dowolnej popularnej aplikacji zintegrowanej z Lucidchart. Narzędzia ERD możesz używać do tworzenia wizualizacji w swoich dokumentach, arkuszach kalkulacyjnych i prezentacjach slajdów, które pomogą zrozumieć je wszystkim odbiorcom, bez względu na ich poziom wiedzy technicznej.

Jak tworzyć diagramy ER online w Lucidchart

 1. Włącz bibliotekę kształtu związków encji

  Otwórz menedżer kształtów w Lucidchart i wybierz bibliotekę „Związki encji”, która zawiera standardowe symbole ERD oraz naszą funkcję importowania/eksportowania, aby połączyć się ze swoim systemem zarządzania bazą danych lub kontem Salesforce.

 2. Określ encje w swojej bazie danych

  Encje reprezentują tabele w bazie danych. W zależności od tematu diagramu, Twoją encją może być klient, produkt, a nawet fizyczna lokalizacja, jak np. bank.

 3. Określanie związków między encjami

  Związki wskazują, w jaki sposób jednostki będą oddziaływać na siebie, jeśli będzie to miało w ogóle miejsce. W obrębie digramu ER, wskaż związki encji, rysując linie między nimi, a następnie dodając odpowiednią kardynalność na każdym końcu.

 4. Dodaj wszystkie niezbędne atrybuty encji

  Atrybuty są konkretnymi wartościami lub cechami encji, które są ważne w Twoim modelu (np. imię i nazwisko klienta). Dodaj swoje atrybuty i powiązane z nimi klucze podstawowe i obce.

 5. Wyeksportuj swój diagram ER do wybranego SZBD

  Lucidchart automatycznie generuje polecenia SQL, których potrzebujesz, aby dopasować diagram ER do swojego systemu zarządzania bazą danych. Wystarczy kliknąć link eksportowania cech z kształtów związków encji, wybrać swój system zarządzania bazą danych i postępować zgodnie z instrukcjami kopiowania wygenerowanych poleceń i stosowania ich w bazie danych.

Utwórz diagram ER

Najczęściej zadawane pytania dotyczące diagramów ER (tzw. diagramów związków encji)

Łatwo twórz diagramy ER za pomocą Lucidchart

narzędzie do tworzenia diagramów związków encji

Używany przez miliony na całym świecie

„Mapowanie przyszłej struktury bazy danych lub tworzenie diagramu architektury oprogramowania jest szybkie i łatwe. Często korzystaliśmy z trybu prezentacji podczas spotkań. Z Lucidchart korzysta się z prawdziwą przyjemnością”.

Capterra rating

4,5/5 gwiazdek Ponad 650 opinii

 • Amazon logo
 • Bridgestone logo
 • Siemens logo
 • NBC logo
 • Google logo
 • PUBG Mobile logo

Przejrzyj szablony diagramów ER

diagram związków encji przykład

Przykład diagramu ER z danymi zamówienia i wysyłki

Zobacz, dlaczego 99% firm z listy Fortune 500 bezpiecznie skaluje swoje przedsiębiorstwa za pomocą Lucidchart

Ucz się więcej

Zacznij

 • Cennik
 • Indywidualny
 • Zespół
 • Przedsiębiorstwo
 • Kontakt z działem sprzedaży
PrywatnośćPrawnyPliki cookie
 • linkedin
 • twitter
 • instagram
 • facebook
 • youtube
 • glassdoor

© 2023 Lucid Software Inc.