Narzędzie do tworzenia diagramów ER

Lucidchart to inteligentne rozwiązanie do tworzenia diagramów, oferujące narzędzia, które pomogą Ci utworzyć diagram ERD online w zaledwie kilka minut. Zaimportuj własne dane lub zacznij od pustego obszaru roboczego. Zobacz i zbuduj przyszłość w dowolnym miejscu, korzystając z Lucidchart.

Utwórz bezpłatny diagram ERD

lub kontynuuj z

Zaloguj się za pomocą GoogleLogowanieZaloguj się za pomocą MicrosoftLogowanieZaloguj się za pomocą SlackLogowanie

Zobacz, dlaczego miliony użytkowników na całym świecie wybierają Lucidchart.

 • Adidas logo
 • Hewlett Packard logo
 • Amazon logo
 • McDonalds logo
 • Starbucks logo
 • Google logo

Zacznij tworzyć diagram ERD online

Dostosuj diagram ERD do swoich potrzeb, korzystając ze standardowych kształtów, rozpoczynając tworzenie za pomocą szablonów oraz importując tabele i schematy bazy danych.

obraz diagramu związków encji

Twórz diagramy ERD w kilka minut

Uprość diagramy ERD dzięki szablonom, dedykowanym bibliotekom kształtów i standardowym symbolom ERD typu „przeciągnij i upuść”, które umożliwiają tworzenie fizycznych i koncepcyjnych diagramów ERD w zaledwie kilka minut. Dołącz tabele, pola i klucze podstawowe lub obce, a następnie połącz każdą encję z określonymi notacjami kurzej łapki, aby określić kardynalność i rzędowość każdej encji.

automatyczne generowanie diagramu ERD

Zaimportuj strukturę swojej bazy danych, aby usprawnić tworzenie diagramów ER

Nasz kreator diagramów ER automatycznie wygeneruje Twoje modele i połączenia, używając funkcji importowania danych do strukturyzacji tabel i schematów baz danych bezpośrednio w obszarze roboczym.

wizualizacja diagramu ERD

Wizualizuj zależności, korzystając z naszego kreatora diagramów ER

Narzędzie do tworzenia diagramów związków encji pomaga stworzyć koncepcję projektu bazy danych przed jej zbudowaniem, w tym ogólną strukturę i sposoby interakcji ewentualnych różnych typów danych.

przykładowy diagram ERD Salesforce

Zaimportuj swój schemat Salesforce

W przeciwieństwie do innych narzędzi do tworzenia diagramów ERD wyeliminowaliśmy problemy związane z zarządzaniem infrastrukturą obiektów Salesforce i umożliwiamy wizualizację hipotetycznych zmian przed ich wdrożeniem w Salesforce.

Tworzenie diagramów w chmurze

Pracuj z dowolnego miejsca

Środowisko oparte na chmurze ułatwia rozpoczęcie inteligentnego tworzenia diagramów w dowolnym miejscu i niezależnie od urządzenia, przeglądarki czy systemu operacyjnego.

szablon diagramu er

Konfigurowalne szablony diagramów ERD

Nasza galeria szablonów zawiera ponad 1000 niestandardowych szablonów diagramów! Czerp inspirację z tego, co inni stworzyli za pomocą Lucidchart, aby rozwiązywać problemy, podejmować decyzje i zarządzać projektami.

obraz z 5 gwiazdkami

Opinie innych osób

Tysiące użytkowników oceniło Lucidchart na 5 gwiazdek w najlepszych aplikacjach innych firm, takich jak Capterra, G2 i TrustRadius.

Opanuj podstawy Lucidchart w 3 minuty

 • Utwórz pierwszy diagram związków encji (ERD) na podstawie szablonu, pustego obszaru roboczego lub zaimportowanego dokumentu

 • Dodawaj kształty, symbole, notacje, łącz linie i wpisuj tekst, aby dostosować diagram ERD do swoich potrzeb

 • Dowiedz się, jak zmieniać styl i format elementów diagramu ERD

 • Korzystaj z funkcji wyszukiwania, by zlokalizować wszystko, co niezbędne do utworzenia diagramu ERD

 • Udostępnij diagram ERD zespołowi, aby rozpocząć współpracę

Utwórz diagram związków encji
Dowiedz się, jak korzystać z Lucidchart

szablony diagramów związków encji

Rozpocznij tworzenie diagramów ERD dzięki gotowym do użycia szablonom.

szablon diagramu związków encji

Przykładowy diagram ERD

Integracje Lucidchart

Połącz Lucidchart z ulubionymi, najlepszymi w branży aplikacjami.

Integracje Lucidchart

Zobacz, dlaczego zespoły używają Lucidchart do tworzenia diagramów ERD

Twórz diagramy, wizualizuj dane i współpracuj w ramach jednej platformy.

współpraca lucidchart

Współpraca

Z łatwością korzystaj z Lucidchart na dowolnym urządzeniu. Lucidchart pomaga zespołom współpracować w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca na świecie. Usprawnij współpracę w zespole, aby zrealizować założone cele.

Przejrzystość diagramu Lucidchart

Przejrzystość

Lucidchart pozwala jasno przedstawić złożone elementy. Inteligentne diagramy umożliwiają szybką oraz kompleksową wizualizację projektów i procesów.

Wyrównywanie kształtów na diagramie

Koordynacja

Zapewnij koordynację działań w zespole, współpracując w tej samej przestrzeni. Szybko mapuj procesy i pomysły w czasie rzeczywistym, aby nie przegapić żadnego szczegółu.

Wspólne tworzenie diagramów przez zespoły

Razem lepiej

Pakiet do współpracy wizualnej Lucid zmienia sposób pracy od pomysłu do zakończenia projektu. Przeprowadź burzę mózgów i planuj w Lucidspark, a następnie mapuj w Lucidchart. Utwórz żywy schemat swojej organizacji.

Czym jest diagram ER?

Diagram związków encji (ERD) to rodzaj flowchartu, który ilustruje, w jaki sposób „encje”, takie jak ludzie, obiekty czy pojęcia, są powiązane ze sobą w systemie. Diagramy te są najczęściej używane do projektowania lub debugowania relacyjnych baz danych używanych do projektowania oprogramowania, z systemami informacji biznesowej, w edukacji i do prowadzenia badań. Znane również jako modele ERD lub ER, używają zdefiniowanego zestawu takich symboli, jak prostokąty, romby, owale i linie łączące w celu wizualizowania wzajemnych powiązań encji, relacji i ich atrybutów. Odzwierciedlają strukturę gramatyczną, w której encje są rzeczownikami, a relacje – czasownikami.

Jak utworzyć diagram ERD online w Lucidchart

 1. Włącz bibliotekę kształtu związków encji

  Wybierz bibliotekę „Związki encji” w menedżerze kształtów, w którym znajdziesz standardowe symbole diagramów ERD, funkcje importowania i eksportowania pracy oraz połączenia z kontem DBMS lub Salesforce.

 2. Określ encje w swojej bazie danych

  Encje reprezentują tabele w bazie danych. W zależności od tematyki diagramu encją może być klient, produkt, a nawet fizyczna lokalizacja, jak na przykład bank.

 3. Określanie związków między encjami

  Na diagramie wskaż, w jaki sposób encje wchodzą ze sobą w interakcje, rysując między nimi linie i dodając odpowiednią kardynalność na każdym końcu.

 4. Dodaj wszystkie niezbędne atrybuty encji

  Atrybuty to konkretne wartości lub cechy encji, które są ważne w tworzonym modelu (np. imię i nazwisko klienta). Dodaj atrybuty oraz powiązane z nimi klucze podstawowe i obce.

 5. Wyeksportuj swój diagram ER do wybranego SZBD

  Lucidchart automatycznie generuje polecenia SQL, których potrzebujesz, by dopasować diagram ERD do swojego systemu zarządzania bazą danych. Wystarczy kliknąć link eksportowania cech z kształtów związków encji, wybrać swój system zarządzania bazą danych i postępować zgodnie z instrukcjami kopiowania wygenerowanych poleceń i stosowania ich w bazie danych.

Często zadawane pytania dotyczące naszego narzędzia do tworzenia diagramów ERD

Zacznij

 • Cennik
 • Indywidualny
 • Zespół
 • Przedsiębiorstwo
 • Kontakt z działem sprzedaży
PrywatnośćPrawnyPliki cookie
 • linkedin
 • twitter
 • instagram
 • facebook
 • youtube
 • glassdoor

© 2023 Lucid Software Inc.