Narzędzie do tworzenia diagramów ER

Lucidchart to inteligentne rozwiązanie do tworzenia diagramów, oferujące narzędzia, które pomogą Ci utworzyć diagram ERD online w zaledwie kilka minut. Zaimportuj własne dane lub zacznij od pustego obszaru roboczego. Zobacz i zbuduj przyszłość w dowolnym miejscu, korzystając z Lucidchart.

Utwórz bezpłatny diagram ERD

lub kontynuuj z

Zaloguj się za pomocą GoogleLogowanieZaloguj się za pomocą MicrosoftLogowanieZaloguj się za pomocą SlackLogowanie

Rejestrując się, wyrażasz zgodę na warunki korzystania z usługi i potwierdzasz przeczytanie ze zrozumieniem polityki prywatności.

Zobacz, dlaczego miliony użytkowników na całym świecie wybierają Lucidchart.

 • Amazon logo
 • BAWAG PSK logo
 • NBC logo
 • Venmo logo
 • Google logo

Zacznij tworzyć diagram ERD online

Dostosuj diagram ERD do swoich potrzeb, korzystając ze standardowych kształtów, rozpoczynając tworzenie za pomocą szablonów oraz importując tabele i schematy bazy danych.

Twórz diagramy ERD w kilka minut

Uprość diagramy ERD dzięki szablonom, dedykowanym bibliotekom kształtów i standardowym symbolom ERD typu „przeciągnij i upuść”, które umożliwiają tworzenie fizycznych i koncepcyjnych diagramów ERD w zaledwie kilka minut. Dołącz tabele, pola i klucze podstawowe lub obce, a następnie połącz każdą encję z określonymi notacjami kurzej łapki, aby określić kardynalność i rzędowość każdej encji.

Zaimportuj strukturę swojej bazy danych, aby usprawnić tworzenie diagramów ER

Nasz kreator diagramów ER automatycznie wygeneruje Twoje modele i połączenia, używając funkcji importowania danych do strukturyzacji tabel i schematów baz danych bezpośrednio w obszarze roboczym.

Wizualizuj zależności, korzystając z naszego kreatora diagramów ER

Narzędzie do tworzenia diagramów związków encji pomaga stworzyć koncepcję projektu bazy danych przed jej zbudowaniem, w tym ogólną strukturę i sposoby interakcji ewentualnych różnych typów danych.

Zaimportuj swój schemat Salesforce

W przeciwieństwie do innych narzędzi do tworzenia diagramów ERD wyeliminowaliśmy problemy związane z zarządzaniem infrastrukturą obiektów Salesforce i umożliwiamy wizualizację hipotetycznych zmian przed ich wdrożeniem w Salesforce.

Pracuj z dowolnego miejsca

Środowisko oparte na chmurze ułatwia rozpoczęcie inteligentnego tworzenia diagramów w dowolnym miejscu i niezależnie od urządzenia, przeglądarki czy systemu operacyjnego.

Konfigurowalne szablony diagramów ERD

Nasza galeria szablonów zawiera ponad 1000 niestandardowych szablonów diagramów! Czerp inspirację z tego, co inni stworzyli za pomocą Lucidchart, aby rozwiązywać problemy, podejmować decyzje i zarządzać projektami.

Opinie innych osób

Tysiące użytkowników oceniło Lucidchart na 5 gwiazdek w najlepszych aplikacjach innych firm, takich jak Capterra, G2 i TrustRadius.

Opanuj podstawy Lucidchart w 3 minuty

 • Utwórz pierwszy diagram związków encji (ERD) na podstawie szablonu, pustego obszaru roboczego lub zaimportowanego dokumentu
 • Dodawaj kształty, symbole, notacje, łącz linie i wpisuj tekst, aby dostosować diagram ERD do swoich potrzeb
 • Dowiedz się, jak zmieniać styl i format elementów diagramu ERD
 • Korzystaj z funkcji wyszukiwania, by zlokalizować wszystko, co niezbędne do utworzenia diagramu ERD
 • Udostępnij diagram ERD zespołowi, aby rozpocząć współpracę
Utwórz diagram związków encji

szablony diagramów związków encji

Rozpocznij tworzenie diagramów ERD dzięki gotowym do użycia szablonom.

Przykładowy diagram ERD

Przykładowy diagram ERD szpitala

diagram ERD z kolorowymi encjami

Integracje Lucidchart

Połącz Lucidchart z ulubionymi, najlepszymi w branży aplikacjami.

Lucidchart Integrations

Zobacz, dlaczego zespoły używają Lucidchart do tworzenia diagramów ERD

Twórz diagramy, wizualizuj dane i współpracuj w ramach jednej platformy.

Współpraca

Z łatwością korzystaj z Lucidchart na dowolnym urządzeniu. Lucidchart pomaga zespołom współpracować w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca na świecie. Usprawnij współpracę w zespole, aby zrealizować założone cele.

Przejrzystość

Lucidchart pozwala jasno przedstawić złożone elementy. Inteligentne diagramy umożliwiają szybką oraz kompleksową wizualizację projektów i procesów.

Koordynacja

Zapewnij koordynację działań w zespole, współpracując w tej samej przestrzeni. Szybko mapuj procesy i pomysły w czasie rzeczywistym, aby nie przegapić żadnego szczegółu.

Razem lepiej

Pakiet do współpracy wizualnej Lucid zmienia sposób pracy od pomysłu do zakończenia projektu. Przeprowadź burzę mózgów i planuj w Lucidspark, a następnie mapuj w Lucidchart. Utwórz żywy schemat swojej organizacji.

Czym jest diagram ER?

Diagram związków encji (ERD) to rodzaj flowchartu, który ilustruje, w jaki sposób „encje”, takie jak ludzie, obiekty czy pojęcia, są powiązane ze sobą w systemie. Diagramy te są najczęściej używane do projektowania lub debugowania relacyjnych baz danych używanych do projektowania oprogramowania, z systemami informacji biznesowej, w edukacji i do prowadzenia badań. Znane również jako modele ERD lub ER, używają zdefiniowanego zestawu takich symboli, jak prostokąty, romby, owale i linie łączące w celu wizualizowania wzajemnych powiązań encji, relacji i ich atrybutów. Odzwierciedlają strukturę gramatyczną, w której encje są rzeczownikami, a relacje – czasownikami.

Jak utworzyć diagram ERD online w Lucidchart

 1. Włącz bibliotekę kształtu związków encji

  Wybierz bibliotekę „Związki encji” w menedżerze kształtów, w którym znajdziesz standardowe symbole diagramów ERD, funkcje importowania i eksportowania pracy oraz połączenia z kontem DBMS lub Salesforce.

 2. Określ encje w swojej bazie danych

  Encje reprezentują tabele w bazie danych. W zależności od tematyki diagramu encją może być klient, produkt, a nawet fizyczna lokalizacja, jak na przykład bank.

 3. Określanie związków między encjami

  Na diagramie wskaż, w jaki sposób encje wchodzą ze sobą w interakcje, rysując między nimi linie i dodając odpowiednią kardynalność na każdym końcu.

 4. Dodaj wszystkie niezbędne atrybuty encji

  Atrybuty to konkretne wartości lub cechy encji, które są ważne w tworzonym modelu (np. imię i nazwisko klienta). Dodaj atrybuty oraz powiązane z nimi klucze podstawowe i obce.

 5. Wyeksportuj swój diagram ER do wybranego SZBD

  Lucidchart automatycznie generuje polecenia SQL, których potrzebujesz, by dopasować diagram ERD do swojego systemu zarządzania bazą danych. Wystarczy kliknąć link eksportowania cech z kształtów związków encji, wybrać swój system zarządzania bazą danych i postępować zgodnie z instrukcjami kopiowania wygenerowanych poleceń i stosowania ich w bazie danych.

Często zadawane pytania dotyczące naszego narzędzia do tworzenia diagramów ERD

Zacznij

 • Cennik
 • Indywidualny
 • Zespół
 • Przedsiębiorstwo
 • Kontakt z działem sprzedaży
PrywatnośćPrawnyWybór prywatności plików cookiePolityka plików cookie
 • linkedin
 • twitter
 • instagram
 • facebook
 • youtube
 • glassdoor
 • tiktok

© 2024 Lucid Software Inc.