Oprogramowanie do tworzenia diagramu sieciowego

Lucidchart to wizualna przestrzeń robocza, która łączy tworzenie diagramów, wizualizację danych i współpracę, aby przyspieszyć zrozumienie i napędzać innowacje.

Zrób schemat
Obejrzyj wideo
oprogramowanie do tworzenia diagramów sieciowych

Utwórz diagram sieciowy online w kilka minut

 • Oprogramowanie do tworzenia diagramu sieciowego

  Wizualizuj bieżący i przyszły stan swojej sieci

  Diagramy sieciowe odgrywają istotną rolę w ilustrowaniu wszystkich elementów sieci. Jako inżynier sieciowy lub specjalista IT najprawdopodobniej będziesz tworzyć diagramy sieciowe podczas projektowania i budowania sieci oraz rozwiązywania problemów z nią związanych, a także pomagać innym w zrozumieniu jej funkcjonalności. Narzędzia do mapowania sieci można również wykorzystywać do koordynowania uaktualnień i jako dokumentację służącą do komunikacji zewnętrznej, onboardingu, rozwiązywania problemów itp. Skorzystaj z naszego kreatora diagramów sieciowych, aby zagwarantować sprawne działanie sieci i jej zgodność z normami bezpieczeństwa, takimi jak RODO, PCI i SOC 2.

 • kreator diagramów sieciowych

  Twórz diagramy sieciowe zgodnie ze standardami branżowymi

  Utwórz diagram sieciowy online, używając standardowej topologii sieciowej za pomocą naszych obszernych bibliotek kształtów i intuicyjnego interfejsu. Uzyskaj dostęp do setek standardowych i specjalistycznych ikon, które ułatwiają mapowanie wszystkich routerów, serwerów i typów połączeń. Możesz nawet połączyć dane z kształtami, aby odzwierciedlić liczbę portów, adresów IP i nie tylko. W Lucidchart znajdziesz powszechnie stosowane kształty i ikony Cisco, szafy serwerowe i inne kształty neutralne dla poszczególnych producentów. Możesz też zaimportować własne kształty, dzięki czemu będziesz mieć wszystkie ikony, których potrzebujesz, aby dokładnie zobrazować swoją sieć. 

 • narzędzie do tworzenia diagramów sieciowych

  Utwórz centralne źródło wiedzy, aby ułatwić współpracę

  Niezależnie od tego, czy chodzi o wykazanie zgodności czy wdrożenie zmian w sieci, skorzystaj z naszego oprogramowania do projektowania sieci, aby utworzyć centralne i pojedyncze źródło wiedzy o swojej sieci. Dzięki Lucidchart zespoły zawsze mają dostęp do najbardziej aktualnej wersji diagramu sieciowego i historii jego wersji, a tym samym mogą podejmować świadome decyzje dotyczące sieci. Nasze oparte na chmurze narzędzie do tworzenia diagramów sieciowych działa bezproblemowo na komputerach Mac i PC oraz w systemach operacyjnych Linux, dzięki czemu możesz współpracować z każdym, w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Skomentuj bezpośrednio swój diagram lub użyj funkcji @mention dla określonych współpracowników, aby przyspieszyć i uprościć proces przekazywania opinii.

 • kreator projektu sieci

  Integruj i udostępniaj

  Korzystając z naszego kreatora diagramów sieciowych i popularnych aplikacji, których już używasz, możesz łatwo udostępniać swoje dopracowane diagramy sieciowe współpracownikom. Lucidchart można bez problemu zintegrować z programami takimi jak Confluence, Jira, Slack, Microsoft Teams i nie tylko. Jeśli nie ma możliwości integracji, możesz użyć kodu osadzającego, aby dodać go do swojej wiki i innych platform. Diagram sieciowy możesz udostępnić za pośrednictwem wiadomości e-mail lub linku. Wybierz, kto może przeglądać i edytować Twój diagram sieciowy, korzystając z konfigurowalnych uprawnień do udostępniania.

 • alternatywne oprogramowanie do projektowania sieci

  Zamień Visio na Lucidchart

  Jeśli korzystasz z programu Visio do tworzenia map sieci, przejście na Lucidchart jest bardzo proste. Importuj pliki VDX, VSD i VSDX oraz szablony Visio, zarówno ogólne jak i niestandardowe kształty, do Lucidchart, aby nie musieć zaczynać pracy od zera. Dzięki naszej funkcji eksportowania nadal możesz współpracować nad diagramami sieciowymi ze współpracownikami i klientami, którzy używają programu Visio. Lucidchart jest chętnie wybieranym narzędziem do tworzenia diagramów sieciowych, ponieważ zapewnia wszystkie funkcje Visio oraz bardziej intuicyjny interfejs, umożliwia współpracę w czasie rzeczywistym, zapewnia dostęp do urządzeń i systemów operacyjnych oraz integrację danych — a wszystko to w niższej cenie.

Jak utworzyć precyzyjny diagram sieciowy online

 1. Wybierz szablon diagramu sieciowego

  Rozpocznij szybciej, korzystając z szablonu z naszej obszernej galerii szablonów lub naciśnij klawisz „M”, aby dodać biblioteki kształtów sieci i rozpocząć tworzenie diagramu sieciowego od podstaw.

 2. Dodawaj i usuwaj komponenty sieciowe

  Przeciągnij i upuść ikony zgodne z branżowymi standardami, aby utworzyć szczegółowy obraz sieci. Oznacz każdy element diagramu, aby był łatwy do zrozumienia.

 3. Nanieś połączenia między komponentami

  Użyj pojemników do grupowania powiązanych elementów, a następnie kliknij i przeciągnij linie między elementami sieci, aby dokładnie odwzorować i połączyć całą sieć.

 4. Udostępnij materiały współpracownikom

  Kliknij przycisk „Udostępnij”, aby udostępnić diagram jednemu użytkownikowi lub całemu zespołowi. Możesz pracować jednocześnie z innymi użytkownikami i śledzić edycje oraz komentarze w czasie rzeczywistym.

 5. Prezentuj i publikuj

  Współpracuj z innymi, aby dokładnie odwzorować swoją sieć. Obserwuj zmiany i komentarze w czasie rzeczywistym, niezależnie od miejsca, w którym znajdują się Twoi współpracownicy.

Utwórz diagram sieciowy

Najczęściej zadawane pytania dotyczące naszego kreatora diagramów sieciowych

Rozpocznij pracę, korzystając z naszych narzędzi do tworzenia diagramów sieciowych

Używany przez miliony na całym świecie

„Jesteśmy w stanie tworzyć szczegółowe diagramy sieciowe dla wszystkich naszych klientów, które doskonale wyglądają i przedstawiają każde urządzenie w sieci. Dla naszej firmy to narzędzie jest bezcenne. Korzystamy z niego niemal codziennie!”.

Capterra rating

4,5/5 gwiazdek Ponad 650 opinii

 • Amazon logo
 • Bridgestone logo
 • Siemens logo
 • NBC logo
 • Google logo
 • PUBG Mobile logo
Więcej klientów

Przeglądaj szablony diagramów sieciowych

szablon diagramu sieciowego

Szablon diagramu sieciowego

Zobacz, dlaczego 99% firm z listy Fortune 500 bezpiecznie skaluje swoje przedsiębiorstwa za pomocą Lucidchart

Ucz się więcej

Zacznij

 • Cennik
 • Indywidualny
 • Zespół
 • Przedsiębiorstwo
 • Kontakt z działem sprzedaży
PrywatnośćPrawnyPliki cookie
 • linkedin
 • twitter
 • instagram
 • facebook
 • youtube
 • glassdoor

© 2023 Lucid Software Inc.