Kreator schematów blokowych

Wizualizuj systemy i ich interakcje z Lucidchart. Utwórz bezpłatny schemat blokowy online za pomocą naszego inteligentnego oprogramowania do tworzenia schematów i diagramów, aby uzyskać przegląd całego systemu – bez względu poziom jego skomplikowania.

Utwórz schemat blokowy

lub kontynuuj z

Zaloguj się za pomocą GoogleLogowanieZaloguj się za pomocą MicrosoftLogowanieZaloguj się za pomocą SlackLogowanie

Zobacz, dlaczego miliony użytkowników na całym świecie wybierają Lucidchart.

 • Amazon logo
 • BAWAG PSK logo
 • NBC logo
 • Venmo logo
 • Google logo

Proste oprogramowanie do tworzenia schematów blokowych

Dowiedz się, jak nasz generator schematów blokowych pomaga łatwo tworzyć schematy, w tym schematy funkcyjne.

Używaj wbudowanych kształtów

Ułatwiamy tworzenie schematów blokowych — nasze biblioteki kształtów zawierają setki standardowych symboli i notacji dla elementów elektrycznych, systemów audio i innych.

Wypróbuj szablon schematu blokowego

Aby jeszcze szybciej rozpocząć pracę, zacznij od jednego z naszych konfigurowalnych szablonów. Po utworzeniu schematu skorzystaj z naszych inteligentnych funkcji formatowania, aby zorganizować elementy zgodnie z potrzebami.

Łatwa współpraca

Schematy blokowe pomogą Ci przedstawić osobom o mniejszej wiedzy technicznej ogólny zarys systemu. Korzystaj z zaawansowanych funkcji współpracy, takich jak czat w edytorze, komentarze i powiadomienia @mention, aby umożliwić zespołom współpracę w czasie rzeczywistym.

Pracuj w dowolnym miejscu

Nasze oprogramowanie do tworzenia schematów blokowych działa w chmurze. Utwórz schemat blokowy z dowolnego miejsca, za pomocą ulubionej przeglądarki, systemu operacyjnego i urządzenia.

Wykorzystaj integracje Lucidchart

Wstawiaj schematy blokowe utworzone w Lucidchart bezpośrednio do wiki Confluence i spraw Jira za pomocą naszych aplikacji Atlassian. Dołącz link do dokumentu Lucidchart na żywo, aby zapewnić więcej informacji w żądaniach GitHub. Dzięki integracji z takimi platformami, jak Google Workspace, Microsoft Office, Microsoft Teams i Slack, możesz uzyskiwać dostęp, edytować i udostępniać schematy z dowolnego miejsca.

Zaufaj naszym doskonałym recenzjom

Chcesz wiedzieć, co myślą o nas inni? Przekonaj się, jak oceniają nas użytkownicy w aplikacjach innych firm, takich jak Capterra, G2 i TrustRadius. Mamy tysiące pięciogwiazdkowych ocen i pochlebnych recenzji.

Wystarczą zaledwie 3 minuty, by nauczyć się korzystać z Lucidchart

 • Utwórz swój pierwszy schemat blokowy. Możesz zacząć od pustego obszaru roboczego lub od szablonu albo zaimportować dokument.
 • Wypełnij schemat kształtami i liniami łączącymi, a następnie wpisz tekst, aby opisać, co przedstawiają.
 • Sformatuj schemat i zmień jego styl, aby wyglądał jak najlepiej.
 • Jeśli chcesz szybko znaleźć konkretną funkcję, skorzystaj z opcji wyszukiwania.
 • Udostępnij diagram zespołowi, aby uzyskać jego opinię lub zaprosić innych do współpracy.
Utwórz schemat blokowy

Szablony schematów blokowych

Skorzystaj z darmowego szablonu z naszej galerii i rozpocznij pracę nad schematem blokowym.

Schemat blokowy odbiornika

Schemat komunikacji UML

Schemat przeglądu interakcji UML

Integracje Lucidchart

Połącz Lucidchart z ulubionymi, najlepszymi w branży aplikacjami.

Lucidchart Integrations

Zobacz, dlaczego zespoły używają Lucidchart jako narzędzia do tworzenia schematów blokowych

Twórz diagramy, wizualizuj dane i współpracuj w ramach jednej platformy.

Współpraca

Z łatwością korzystaj z Lucidchart na dowolnym urządzeniu. Lucidchart pomaga zespołom współpracować w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca na świecie. Usprawnij współpracę w zespole, aby zrealizować założone cele.

Przejrzystość

Lucidchart pozwala jasno przedstawić złożone elementy. Inteligentne diagramy umożliwiają szybką oraz kompleksową wizualizację projektów i procesów.

Koordynacja

Zapewnij koordynację działań w zespole, współpracując w tej samej przestrzeni. Szybko mapuj procesy i pomysły w czasie rzeczywistym, aby nie przegapić żadnego szczegółu.

Razem lepiej

Pakiet do współpracy wizualnej Lucid zmienia sposób pracy od pomysłu do zakończenia projektu. Przeprowadź burzę mózgów i planuj w Lucidspark, a następnie mapuj w Lucidchart. Utwórz żywy schemat swojej organizacji.

Co to jest schemat blokowy?

Schemat blokowy to specjalistyczny flowchart, którego inżynierowie używają do wizualizowania systemów i ich interakcji. Schematy blokowe zapewniają ogólne spojrzenie na system, co pozwala uwzględnić główne komponenty systemu, wizualizować dane wejściowe i wyjściowe oraz zrozumieć relacje zachodzące w systemie. Aby poradzić sobie ze złożonymi systemami podczas projektowania sprzętu lub oprogramowania i wdrażania usprawnień procesów, warto skorzystać z kreatora schematów blokowych Lucidchart.

Jak utworzyć schemat blokowy

 1. Rozpocznij wizualizowanie systemu

  Zacznij od pustego obszaru roboczego lub jednego z naszych szablonów. Zidentyfikuj komponenty oraz wejścia i wyjścia systemu, którego schemat tworzysz.

 2. Dodaj symbole

  Przeciągaj i upuszczaj symbole oraz notacje z biblioteki kształtów Lucidchart na obszar roboczy. Łącz kształty na schemacie blokowym strzałkami, aby wskazać kierunek przepływu danych.

 3. Oznacz wejścia i wyjścia

  Zidentyfikuj i oznacz wejście danych na początku schematu blokowego oraz wyjście danych na jego końcu.

 4. Prezentuj, publikuj lub udostępniaj

  Zaprezentuj schemat blokowy bezpośrednio w Lucidchart w trybie prezentacji lub udostępnij go. Możesz wysłać go do innych osób w formie linku lub za pomocą jednej z naszych obsługiwanych integracji.

Często zadawane pytania dotyczące schematów blokowych Venna

Zacznij

 • Cennik
 • Indywidualny
 • Zespół
 • Przedsiębiorstwo
 • Kontakt z działem sprzedaży
PrywatnośćPrawnyUstawienia plików cookiePolityka plików cookie
 • linkedin
 • twitter
 • instagram
 • facebook
 • youtube
 • glassdoor
 • tiktok

© 2024 Lucid Software Inc.