Kreator schematów blokowych

Lucidchart to inteligentna aplikacja do tworzenia diagramów, która przenosi schematy blokowe na wyższy poziom. Personalizuj kształty, importuj dane i wiele więcej. Zobacz i zbuduj przyszłość w każdym miejscu, korzystając z Lucidchart.

Utwórz bezpłatny schemat blokowy

Zobacz, dlaczego miliony użytkowników na całym świecie wybierają Lucidchart.

 • Atlassian logo
 • General Electric logo
 • Amazon logo
 • NBC logo
 • Venmo logo
 • Google logo

Profesjonalne efekty.

Rozpocznij pracę w zaledwie kilka minut, korzystając z prostego, intuicyjnego kreatora schematów blokowych.

Wszechstronne schematy blokowe

Wszechstronne schematy blokowe

Kreator schematów blokowych umożliwia tworzenie dowolnych diagramów systemów, procesów, danych i programów. Wizualizuj złożone systemy w jednym miejscu.

Biblioteka kształtów schematów blokowych

Biblioteka kształtów schematów blokowych

Biblioteka dynamicznych kształtów schematów blokowych oferuje elementy takie jak kształty, symbole i kontenery torowe niezbędne do tworzenia zarówno prostych, jak i złożonych diagramów.

Łatwa w użyciu

Łatwa w użyciu

Generator schematów blokowych udostępnia prosty interfejs użytkownika typu „przeciągnij i upuść”, dzięki czemu można rozpocząć tworzenie schematów blokowych online w zaledwie kilka minut.

Zaawansowane funkcje schematu blokowego

Zaawansowane funkcje schematu blokowego

Takie funkcje jak formatowanie warunkowe, łączenie danych, warstwy pokazujące fazy procesu, przyciski akcji i łącza zewnętrzne wspierają tworzenie większych, bardziej skomplikowanych diagramów.

Importuj diagramy

Importuj diagramy

Importuj diagramy z programów Visio, Gliffy lub OmniGraffle i kontynuuj pracę od miejsca, w którym została przerwana.

Pracuj z dowolnego miejsca

Pracuj z dowolnego miejsca

Środowisko oparte na chmurze ułatwia rozpoczęcie tworzenia diagramów niezależnie od urządzenia, przeglądarki czy systemu operacyjnego.

Bezpieczeństwo Lucid Software

Bezpieczeństwo

Dbamy o bezpieczeństwo i prywatność użytkowników. Lucidchart ma takie certyfikaty zgodności, jak PCI, Privacy Shield i SOC 2.

Bezpieczeństwo Lucid
Znakomite opinie

Znakomite opinie

Tysiące użytkowników oceniło Lucidchart na 5 gwiazdek w najlepszych aplikacjach innych firm, takich jak Capterra, G2 i TrustRadius.

Opanuj podstawy korzystania z Lucidchart w 3 minuty

 • Utwórz pierwszy schemat blokowy online za pomocą szablonu lub pustego obszaru blokowego albo importuj dokument.

 • Spersonalizuj schemat blokowy, dodając tekst, kształty i linie.

 • Dowiedz się, jak dostosować styl i formatowanie schematu blokowego.

 • Dostępna jest funkcja wyszukiwania.

 • Udostępnij schemat blokowy zespołowi, aby rozpocząć współpracę.

Utwórz schemat blokowy

Szablony schematu blokowego

Rozpocznij tworzenie schematu blokowego, korzystając z bezpłatnych szablonów z naszej galerii.

Przykładowy schemat blokowy algorytmu

Przykładowy schemat blokowy algorytmu

Integracje Lucidchart

Połącz Lucidchart z ulubionymi, najlepszymi w branży aplikacjami.

Integracje Lucidchart

Zobacz, dlaczego zespoły wybierają Lucidchart

Twórz diagramy, wizualizuj dane i współpracuj w ramach jednej platformy.

Współpraca

Z łatwością twórz schematy blokowe online na dowolnym urządzeniu. Lucidchart pomaga zespołom współpracować w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca na świecie. Zwiększ produktywność współpracy w zespole, aby osiągnąć cele związane z produktem.

Przejrzystość

Lucidchart pozwala jasno przedstawić złożone elementy. Inteligentne diagramy umożliwiają szybką oraz kompleksową wizualizację projektów i procesów.

Koordynacja

Zapewnij koordynację działań w zespole, współpracując w tej samej przestrzeni. Szybko mapuj procesy i pomysły w czasie rzeczywistym, aby nie przegapić żadnego szczegółu.

Razem lepiej

Pakiet do współpracy wizualnej Lucid zmienia sposób pracy od pomysłu do zakończenia projektu. Przeprowadź burzę mózgów i planuj w Lucidspark, a następnie mapuj w Lucidchart. Utwórz żywy schemat swojej organizacji.

Czym jest schemat blokowy?

Schemat blokowy to diagram przedstawiający proces, system lub algorytm komputerowy. Służy do dokumentowania, badania, planowania, ulepszania i przedstawiania złożonych procesów w postaci jasnych, zwięzłych diagramów. W schematach blokowych wykorzystywane są kształty określające typ kroku, wraz ze strzałkami łączącymi, które określają przepływ lub sekwencję. Są to jedne z najczęściej stosowanych form diagramów, używane zarówno przez osoby z wiedzą techniczną, jak i bez niej.

Jak utworzyć schemat blokowy

 1. Zbierz informacje i określ cel schematu blokowego

  Określ, który proces chcesz opisać na schemacie blokowym, a następnie wyznacz punkt początkowy i końcowy. Spotkaj się z osobami zaangażowanymi w projekt, aby przeprowadzić burzę mózgów i określić niezbędne kroki. Za pomocą Lucidspark możesz przeprowadzić burzę mózgów online w czasie rzeczywistym z członkami swojego zespołu.

 2. Wybierz szablon, otwórz pusty dokument lub zaimportuj schemat blokowy

  Wybierz jeden z wielu szablonów schematów blokowych Lucidchart i po prostu wprowadź odpowiednie dane w stosowne kształty. Możesz także zacząć od pustego obszaru roboczego (kanwy), aby utworzyć schemat blokowy online od podstaw. Jeśli masz już własny szablon lub utworzony schemat blokowy, który wymaga aktualizacji, zaimportuj diagram do Lucidchart z Lucidspark, Visio, Gliffy, Omnigraffle lub Diagrams.net. Jeśli masz tylko dane do zaimportowania, możesz je pobrać z Arkuszy Google lub z programu Excel.

 3. Przeciągnij i upuść kształty schematu blokowego

  Kliknij i przeciągnij wybrane kształty z biblioteki kształtów, a następnie upuść je w dowolnym miejscu na obszarze roboczym. Wystarczy kliknąć kształt, aby dodać do niego tekst, a następnie skorzystać z dostępnych opcji formatowania, aby dostosować kształty, kolory i tekst.

 4. Połącz kształty w odpowiedniej kolejności

  Ustaw kursor nad dowolnym kształtem, aby zobaczyć cztery białe kółka z czerwonym konturem. Wystarczy kliknąć jedno z tych kółek i przeciągnąć linię lub strzałkę, aby połączyć je z następnym kształtem. Kliknij linię, aby dodać do niej tekst, a następnie sformatuj styl linii, korzystając z paska właściwości.

 5. Udostępnij schemat blokowy i współpracuj w czasie rzeczywistym nad ulepszeniami

  Po utworzeniu zadań i punktów decyzyjnych procesu oraz upewnieniu się, że każdy krok jest jasno sprecyzowany, udostępnij schemat blokowy osobom zainteresowanym, aby mogły zgłaszać sugestie dotyczące ulepszeń, dodawać komentarze, edytować dane i wprowadzać inne zmiany na diagramie przed jego przedstawieniem lub opublikowaniem.

 6. Zaprezentuj lub opublikuj schemat blokowy

  Gdy schemat blokowy jest już gotowy, możesz go opublikować jako plik PDF lub obraz. Aby zaprezentować schemat blokowy, możesz go przekształcić w pokaz slajdów i zaprezentować bezpośrednio z Lucidchart lub wyeksportować do Prezentacji Google. Szczegółowe instrukcje dotyczące tworzenia schematu zawiera przewodnik „Jak utworzyć schemat blokowy”.

Często zadawane pytania dotyczące schematów blokowych

Zacznij

 • Cennik
 • Indywidualny
 • Zespół
 • Przedsiębiorstwo
 • Kontakt z działem sprzedaży
PrywatnośćPrawnyPliki cookie
 • linkedin
 • twitter
 • instagram
 • facebook
 • youtube
 • glassdoor

© 2023 Lucid Software Inc.