Program do tworzenia diagramów przepływu danych

Lucidchart to wizualna przestrzeń robocza, która łączy tworzenie diagramów, wizualizację danych i współpracę, aby przyspieszyć zrozumienie i napędzać innowacje.

Zrób schemat
Obejrzyj wideo
Oprogramowanie Lucidchart do tworzenia diagramów przepływu danych

Utwórz diagram przepływu danych online, aby wizualizować, analizować i ulepszać procesy biznesowe

 • Oprogramowanie do DPD

  Spraw, by skomplikowane procesy były łatwe do wytłumaczenia

  Diagramy przepływu danych pozwalają zebrać dowolny przepływ informacji w procesie lub systemie i skondensować go w spójną, łatwą do zrozumienia wizualizację. Używając standardowych okręgów, strzałek i etykiet tekstowych, możesz odwzorować całe procesy i systemy w taki sposób, by były zrozumiałe nawet dla najbardziej nietechnicznego pracownika. Dzięki dostosowywanym szablonom, bogatym bibliotekom kształtów diagramu przepływu danych i łatwym w użyciu narzędziom do formatowania, nasz program do tworzenia diagramów przepływu danych zawiera narzędzia potrzebne do stworzenia prostego, złożonego, a nawet wielowarstwowego diagramu przepływu danych online.

 • symbole diagramu przepływu danych

  Ustandaryzuj diagramy przepływu danych za pomocą szablonów, kształtów i nie tylko

  Lucidchart sprawia, że rozpoczęcie pracy nad diagramem przepływu danych jest łatwiejsze niż dotychczas, niezależnie od tego, czy zaczynasz od zera, czy dostosowujesz jeden z wielu naszych szablonów diagramu przepływu danych. Nasze biblioteki kształtów diagramu przepływu danych zawierają standardowe symbole zarówno dla metodologii Gane’a-Sarsona, jak i Yourdona-Coad’a, dzięki czemu możesz tworzyć przejrzyste i spójne diagramy przepływu danych online w ciągu kilku minut. Po stworzeniu diagramu skorzystaj z naszych intuicyjnych narzędzi do formatowania, aby mieć pewność, że Twój diagram przepływu danych jest łatwy do zinterpretowania, niezależnie od jego złożoności.

 • kreator diagramów przepływu danych

  Zaprezentuj swój diagram przepływu danych każdemu odbiorcy, o każdej porze

  Diagramy przepływu danych są najlepszym narzędziem do wyjaśniania procesów i systemów, które trudno opisać za pomocą tekstu, dzięki czemu tryb prezentacji jest niezbędny, gdy pomagasz osobom zaangażowanym w proces zinterpretować i zrozumieć ścieżkę przepływu danych. Użyj trybu prezentacji w edytorze w naszym kreatorze diagramów przepływu danych, aby łatwo przedstawić złożone systemy techniczne członkom zespołu, kierownictwu i osobom nietechnicznym — dzięki temu wszyscy zrozumieją, co chcesz przekazać.

 • Kreator diagramów przepływu danych

  Udostępniaj swoje materiały na platformach, z których już korzystasz

  Dzięki naszym zaawansowanym funkcjom integracji możesz udostępniać diagram przepływu danych bez konieczności zapisywania i ponownego wysyłania różnych wersji projektu. Nasz kreator diagramu przepływu danych płynnie współpracuje z platformami, które chętnie wybierane są przez zespoły techniczne, takimi jak Jira, Confluence, Microsoft Teams i inne. Użyj bezpłatnych dodatków Lucidchart do najpopularniejszych aplikacji, takich jak Google Workspace, Microsoft Office i Slack, aby Twój zespół mógł udostępniać diagramy przepływu danych i współpracować nad nimi w środowiskach, z których już korzystacie.

Jak stworzyć diagram przepływu danych

 1. Zacznij od czystego obszaru lub wybierz szablon

  Wybierz szablon diagramu przepływu danych z naszej galerii szablonów, żeby szybko rozpocząć pracę, lub rozpocznij tworzenie diagramu przepływu danych od podstaw, wybierając kształty z naszej biblioteki kształtów diagramu przepływu danych.

 2. Dodaj encję zewnętrzną

  Dodaj do obszaru roboczego kształt zewnętrznej encji z biblioteki kształtów diagramu przepływu danych. Ten kształt wskazuje początek diagramu przepływu danych.

 3. Dodawaj symbole procesów i magazynów danych na bieżąco

  Użyj dedykowanych kształtów diagramu przepływu danych, żeby oznaczyć konkretne procesy na diagramie i przypisać im miejsce w przepływie danych.

 4. Wyrównuj, formatuj i stylizuj

  Kliknij, żeby szybko wyrównać kształty i utworzyć wyraźny, dobrze rozmieszczony przepływ. Możesz z łatwością dodawać tekst do linii, aby uzyskać dodatkowe informacje o procesie, oznaczać kolorem określone kształty lub linie oraz dostosowywać strzałki w zależności od potrzeb.

 5. Prezentuj, współpracuj i udostępniaj

  Współpracuj z osobami zaangażowanymi w proces tworzenia diagramu przepływu danych, a następnie umieść diagram przepływu danych w popularnych platformach, takich jak Jira czy Dokumenty Google, dzięki czemu Twój zespół będzie miał do niego łatwy dostęp.

Stwórz diagram przepływu danych

Najczęściej zadawane pytania dotyczące naszego narzędzia do tworzenia diagramów przepływu danych

Wizualizuj przepływ danych za pomocą naszego kreatora diagramu przepływu danych

Używany przez miliony na całym świecie

„Korzystamy z Lucidchart do tworzenia diagramów przepływu danych w ramach różnych projektów dla klientów. Jest to świetne narzędzie pozwalające zrozumieć przepływy pracy i procesy zachodzące w projekcie. Możliwość zobaczenia samego diagramu jest szczególnie pomocna dla klientów w zrozumieniu procesu pracy”.

Capterra rating

4,5/5 gwiazdek Ponad 650 opinii

 • Amazon logo
 • Bridgestone logo
 • Siemens logo
 • NBC logo
 • Google logo
 • PUBG Mobile logo

Przeglądaj nasze szablony diagramów przepływu danych

szablon logicznego diagramu przepływu danych

Przykład (logicznego) diagramu przepływu danych

Zobacz, dlaczego 99% firm z listy Fortune 500 bezpiecznie skaluje swoje przedsiębiorstwa za pomocą Lucidchart

Ucz się więcej

Zacznij

 • Cennik
 • Indywidualny
 • Zespół
 • Przedsiębiorstwo
 • Kontakt z działem sprzedaży
PrywatnośćPrawnyPliki cookie
 • linkedin
 • twitter
 • instagram
 • facebook
 • youtube
 • glassdoor

© 2023 Lucid Software Inc.