Program do tworzenia diagramów przepływu danych

Lucidchart ułatwia tworzenie diagramów przepływu danych – bez względu na poziom złożoności systemu lub procesu. Wypróbuj nasze intuicyjne oprogramowanie do tworzenia diagramów przepływu danych i rozpocznij pracę w kilka minut.

Utwórz diagram przepływu danych online

Zobacz, dlaczego miliony użytkowników na całym świecie wybierają Lucidchart.

 • Adidas logo
 • Hewlett Packard logo
 • Amazon logo
 • Starbucks logo
 • Just Eat logo
 • Google logo

Tworzenie diagramów przepływu danych jest łatwe

Rozpocznij tworzenie diagramu przepływu danych online w kilka chwil, korzystając z naszego intuicyjnego narzędzia do tworzenia diagramów przepływu danych.

Wizualizowanie kompleksowych systemów przepływu danych za pomocą diagramów

Utwórz wizualizację systemu

Podczas tworzenia mapy procesu lub systemu odkryjesz możliwości zwiększenia jego efektywności. Użyj diagramu przepływu danych, aby udoskonalić istniejący proces lub wdrożyć nowy.

Biblioteka kształtów ze standardowymi symbolami diagramów przepływu danych

Używaj odpowiednich symboli i notacji

W Lucidchart znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do stworzenia diagramu przepływu danych, w tym standardowe symbole zgodne z metodologią Gane’a-Sarson i Yourdona-Coada. Nasza biblioteka kształtów diagramu przepływu danych zawiera notacje procesów, encji zewnętrznych, zasobów danych i przepływów danych.

Dwoje współpracowników korzystających z zaawansowanych funkcji, takich jak formatowanie warunkowe w Lucidchart

Korzystaj z naszych zaawansowanych funkcji

Dzięki naszemu oprogramowaniu do tworzenia diagramów przepływu danych możesz łatwo tworzyć obszerne i złożone diagramy przepływu danych. W Lucidchart są dostępne funkcje takie jak formatowanie warunkowe, przyciski funkcyjne, linki zewnętrzne i warstwy. Dzięki naszym narzędziom Twój diagram będzie zawierał niezbędne dane, a przy tym nie będzie zawiły i skomplikowany.

Osoba korzystająca z funkcji przeciągania i upuszczania kształtów w Lucidchart

Zostań ekspertem w kilka chwil

Lucidchart jest łatwy w użyciu. Nawet jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z naszym narzędziem, funkcje przeciągania i upuszczania oraz prosty interfejs pomogą Ci rozpocząć pracę w kilka chwil. Utwórz diagram przepływu danych, korzystając z jednego z dostępnych szablonów, lub zacznij od czystego szablonu.

Osoba prezentująca diagram przepływu danych podczas wirtualnego spotkania

Udostępniaj i prezentuj

Diagramy przepływu danych pozwalają przedstawiać procesy i systemy, których nie da się łatwo opisać słowami. Użyj trybu prezentacji, aby wprowadzić osoby zaangażowane w projekt w ścieżkę przepływu danych.

Troje współpracowników pracujących nad diagramem w Lucidchart

Współpracuj ze swoim zespołem

Możesz współpracować w Lucidchart z każdą osobą, niezależnie od tego, czy znajdujecie się w tym samym miejscu, czy w dwóch różnych zakątkach świata. Możesz pracować online w każdym miejscu i współpracować jednocześnie w jednym dokumencie ze swoim zespołem. Pomysłami oraz uwagami możesz dzielić się, korzystając z czatu, notatek oraz komentarzy.

Ocena Lucidchart z wyróżnieniem G2 dla najlepszego oprogramowania

Sprawdź nasze oceny i recenzje

Przejdź do aplikacji firm zewnętrznych, takich jak G2, TrustRadius i Capterra, aby zapoznać się z opiniami użytkowników. Znajdziesz tam tysiące pięciogwiazdkowych ocen i pochlebnych recenzji.

Poznaj Lucidchart w 3 minuty

 • Utwórz swój pierwszy diagram. Zaimportuj dokument, użyj jednego z naszych szablonów lub zacznij od zera.

 • Dodaj procesy, zbiory danych, encje zewnętrzne i przepływy danych.

 • Użyj funkcji wyszukiwania, aby znaleźć potrzebne informacje na diagramie.

 • Udostępnij swój diagram zespołowi, aby współpracować i otrzymywać informacje zwrotne.

Wypróbuj nasz kreator diagramów przepływu danych
Dwa kształty diagramów w Lucidchart

Szablony diagramów przepływu danych i przykłady

Skorzystaj z szablonu z naszej galerii i rozpocznij pracę nad diagramem przepływu danych.

Szablon diagramu przepływu danych – poziom 1

Diagram przepływu danych – poziom 1

Integracje Lucidchart

Połącz Lucidchart z ulubionymi, najlepszymi w branży aplikacjami.

Lucidchart można zintegrować z narzędziami takimi, jak Slack i Google

Sprawdź, dlaczego zespoły używają Lucidchart do tworzenia diagramów przepływu danych

Twórz diagramy, wizualizuj dane i współpracuj w ramach jednej platformy.

Współpraca z członkami zespołu w Lucidchart

Współpraca

Łatwo twórz diagramy przepływu danych na dowolnym urządzeniu.Lucidchart pomaga zespołom współpracować w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca na świecie.Usprawnij współpracę w zespole, aby zrealizować założone cele.

Tworzenie przejrzystych diagramów w Lucidchart

Przejrzystość

Lucidchart pozwala jasno przedstawić złożone elementy. Inteligentne diagramy umożliwiają szybką oraz kompleksową wizualizację projektów i procesów.

Dodawanie kształtów do diagramu

Koordynacja

Zapewnij koordynację działań w zespole, współpracując w tej samej przestrzeni. Szybko mapuj procesy i pomysły w czasie rzeczywistym, aby nie przegapić żadnego szczegółu.

Kobieta korzystająca z Lucidspark i Lucidchart

Razem lepiej

Pakiet do współpracy wizualnej Lucid zmienia sposób pracy od pomysłu do zakończenia projektu. Przeprowadź burzę mózgów i planuj w Lucidspark, a następnie mapuj w Lucidchart. Utwórz żywy schemat swojej organizacji.

Czym jest diagram przepływu danych?

Niektóre procesy i systemy trudno opisać słowami. W takiej sytuacji pomóc może diagram przepływu danych. Diagramy te przedstawiają graficznie przepływ danych w systemach i procesach, w tym w różnych podprocesach, zbiorach danych oraz danych wejściowych i wyjściowych. Diagramy przepływu danych zawierają standardowe symbole i notacje opisujące różne encje i ich powiązania.

Jak stworzyć diagram przepływu danych

 1. Określanie poziomu DPD

  Do diagramów przepływu danych są przypisane poziomy przedstawiające ich złożoność. Najbardziej podstawowym poziomem jest 0, natomiast diagramy te rzadko przekraczają poziom 2 lub 3. Tworząc diagram, należy określić właściwy dla siebie poziom.

 2. Identyfikacja głównych danych wejściowych i wyjściowych

  Każdy system czy proces rozpoczyna się od zewnętrznego elementu przekazującego dane wejściowe, a kończy się na wynikowych danych wyprowadzanych do bazy danych lub innego elementu. Zidentyfikuj dane wejściowe i wyjściowe, aby uzyskać przegląd procesu lub systemu.

 3. Tworzenie diagramu kontekstowego

  Po zidentyfikowaniu głównych danych wejściowych i wyjściowych, utwórz diagram kontekstowy, aby je połączyć. Po prostu nakreśl węzeł procesu, aby połączyć powiązane encje i przedstawić ogólny przepływ informacji.

 4. Rozwijanie diagramu kontekstowego

  Jeden węzeł procesu nie zapewnia zbyt wiele informacji. Należy podzielić go na podprocesy i podać więcej szczegółów, a ich ilość zależy od poziomu diagramu.

 5. Rozwijanie DPD do poziomu 2+

  W razie potrzeby można dodawać informacje do diagramu przepływu danych i zwiększać jego poziom złożoności. W tym celu wystarczy dodawać bardziej szczegółowe podprocesy, upewniając się, że dodawane są również niezbędne przepływy danych i magazyny.

 6. Potwierdzenie zgodności diagramu

  Po zakończeniu tworzenia diagramu musisz go sprawdzić. Przeanalizuj go i zwróć uwagę na przepływ informacji. Upewnij się, że utworzony system ma sens i że uwzględniono wszystkie niezbędne magazyny danych, a wtedy bez problemu wszyscy użytkownicy diagramu będą rozumieć jego działanie.

Często zadawane pytania dotyczące diagramów przepływu danych

Zacznij

 • Cennik
 • Indywidualny
 • Zespół
 • Przedsiębiorstwo
 • Kontakt z działem sprzedaży
PrywatnośćPrawnyPliki cookie
 • linkedin
 • twitter
 • instagram
 • facebook
 • youtube
 • glassdoor

© 2023 Lucid Software Inc.