
Kreator map koncepcyjnych
Mapy pojęciowe pomogą Ci odwzorować relacje między pomysłami. Twórz mapy pojęciowe online w Lucidchart za pomocą szablonów lub od podstaw – mamy wszystko, czego potrzebujesz, by szybko rozpocząć pracę.

Zobacz, dlaczego miliony użytkowników na całym świecie wybierają Lucidchart.
Z łatwością mapuj nowe pojęcia
Zacznij pracę od razu dzięki intuicyjnemu oprogramowaniu do map pojęciowych Lucidchart.

Organizuj pojęcia za pomocą łatwych w użyciu kształtów
Dzięki naszym kształtom typu „przeciągnij i upuść” możesz łatwo organizować pojęcia i relacje między nimi. Dodaj pomysły do mapy pojęciowej i udostępniaj ją dowolnym osobom w czasie rzeczywistym.

Importuj i eksportuj pomysły
Importuj istniejące mapy pojęciowe lub pomysły z programów Visio, Gliffy, OmniGraffle, Draw.io lub po prostu z pliku TXT, aby szybko utworzyć mapę. Aby wyeksportować swoją mapę pojęciową, pobierz ją w formacie PDF, JPEG lub PNG albo wyeksportuj bezpośrednio na Dysk Google.

Udostępniaj i prezentuj mapy pojęciowe online
Aby udostępnić mapę pojęciową członkom zespołu, osobom z klasy lub studentom, po prostu podaj im adres URL. Możesz także zaprezentować mapę bezpośrednio za pomocą naszego kreatora map pojęciowych w trybie prezentacji lub zintegrować mapę z Google Slides lub Slack.

Współpracuj w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca
Nasz generator map pojęciowych pracuje w chmurze, dzięki czemu możesz współtworzyć mapę z dowolnymi osobami – nieważne gdzie się znajdują oraz z jakiego urządzenia, przeglądarki czy systemu operacyjnego korzystają.

Personalizuj szablony map pojęciowych
Lucidchart oferuje ponad 1000 spersonalizowanych szablonów diagramów. Oczywiście zawsze możesz zacząć od pustej strony, lecz czasem warto zaczerpnąć inspirację z pracy innych osób.

Łącz się z narzędziami, których już używasz
Lucidchart integruje się z Google Workspace, dzięki czemu możesz zaimportować mapę pojęciową do Dokumentów Google lub Prezentacji Google. Możesz także przechowywać pliki Lucidchart na Dysku Google, dzięki czemu wszelkie zmiany wprowadzone w Lucidchart zostaną automatycznie odzwierciedlone na Dysku Google.

Sprawdź, dlaczego użytkownicy kochają Lucidchart
Tysiące użytkowników oceniło Lucidchart na pięć gwiazdek w takich serwisach, jak Capterra, G2 i TrustRadius. Wypróbuj nasze oprogramowanie do map pojęciowych, aby się przekonać, dlaczego.
Poznaj Lucidchart w 3 minuty
Stwórz swoją pierwszą mapę pojęciową – zaimportuj ją, zacznij pracę od szablonu lub pustego obszaru roboczego.
Dodaj do mapy pojęciowej kształty i linie łączące oraz tekst, by opisać to, o czym myślisz.
Zmień styl i formatowanie, aby mapa pojęciowa była atrakcyjna wizualnie.
Użyj funkcji Znajdź, aby zlokalizować dowolną funkcję lub narzędzie na diagramie.
Udostępnij mapę pojęciową zespołowi, aby rozpocząć współpracę.

Szablony map pojęciowych
Zacznij od razu pracować nad mapą pojęciową, korzystając z jednego z naszych szablonów.
Integracje Lucidchart
Połącz Lucidchart z ulubionymi, najlepszymi w branży aplikacjami.

Zobacz, dlaczego zespoły korzystają z Lucidchart
Twórz diagramy, wizualizuj dane i współpracuj w ramach jednej platformy.

Współpraca
Z łatwością korzystaj z naszego generatora map pojęciowych na dowolnym urządzeniu. Lucidchart pomaga zespołom współpracować w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca na świecie. Usprawnij współpracę w zespole, aby zrealizować założone cele.

Przejrzystość
Lucidchart pozwala jasno przedstawić złożone elementy. Inteligentne diagramy umożliwiają szybką oraz kompleksową wizualizację projektów i procesów.

Koordynacja
Zapewnij koordynację działań w zespole, współpracując w tej samej przestrzeni. Szybko mapuj procesy i pomysły w czasie rzeczywistym, aby nie przegapić żadnego szczegółu.

Razem lepiej
Pakiet do współpracy wizualnej Lucid zmienia sposób pracy od pomysłu do zakończenia projektu. Przeprowadź burzę mózgów i planuj w Lucidspark, a następnie mapuj w Lucidchart. Utwórz żywy schemat swojej organizacji.
Co to jest mapa pojęciowa?
Mapa pojęciowa pomaga wizualizować relacje między pojęciami, pomysłami, wydarzeniami i notatkami. Diagramy te są powszechnie używane do planowania programów nauczania, tworzenia przewodników do nauki lub tworzenia konspektów projektów. Aby użyć mapy pojęciowej, umieść swoje pomysły w okręgach (zwanych także węzłami). W przeciwieństwie do mapy myśli, która zaczyna się w centrum i rozszerza na zewnątrz, mapa pojęć zwykle biegnie od góry do dołu w ramach hierarchii. Połącz okręgi liniami lub strzałkami (zwanymi również łukami) i oznacz linie, aby pokazać, w jaki sposób pomysły są ze sobą związane.
Jak utworzyć mapę pojęciową
Zacznij od tematu
Rozpocznij od głównego tematu, który chcesz zgłębić. Przeciągnij odpowiedni kształt na obszar roboczy. W tym miejscu rozpocznie się hierarchia mapy pojęciowej.
Określ kluczowe pojęcia
Sporządź listę wszystkich kluczowych pomysłów, które są powiązane z głównym tematem. Lista ta jest nazywana „parkingiem”. Uporządkuj pomysły od najbardziej ogólnych do najbardziej szczegółowych.
Połącz tematy i podtematy
Przenieś kluczowe pojęcia z parkingu na diagram, rysując linie łączące. Oznacz linie tekstem, aby pokazać, w jaki sposób pomysły są ze sobą powiązane.
Dostosuj i sformatuj
Spersonalizuj i uporządkuj diagram, dodając do niego kolory i obrazy. Gdy zdobędziesz więcej informacji o głównym temacie, zaktualizuj diagram.
Prezentuj i dziel się swoimi materiałami
Aby zaprezentować swoją mapę pojęciową innym, skorzystaj z łatwych opcji udostępniania Lucidchart. Możesz udostępnić diagram bezpośrednio w aplikacji Lucidchart, wydrukować go albo pobrać w formacie PNG, JPEG lub PDF.